niedziela, 29 lipca 2012

No Smoking

Rzeszowska grupa No Smoking powstała w listopadzie 1985 r. Jej podstawowy trzon tworzyli: Daniel Kleczyński (git. i voc.) oraz Marek Kisiel (g.b.). Jako duet zespół występował na koncertach, wykorzystując automat perkusyjny oraz zarejestrowane wcześniej w studio klawisze (nagrywane przez Łukasza Rędziniaka).



Szerszej publicznosci zespół zaprezentował się w 1988 r. na festiwalu w Jarocinie i na "Poza kontrolą". No Smoking rozpadł się na początku 1990 r. Daniel Kleczyński mówił: "Stało się tak dlatego, że ja dążyłem do zastosowania w naszej muzyce nowoczesnej technologii - sekwenserów, samplerów - i budowania potężnego elektornicznego brzmienia, a Marek chciał grać 'czadowego, gitarowego rocka'. W końcu musiało to pęknąć." (Magazyn Muzyczny 11/1990)

Po rozpadzie zespołu Daniel Kleczyński założył zespół TRUMPETS AND DRUMS, natomiast Marek Kisiel został basistą innej rzeszowskiej grupy - 1984. Po No Smoking pozostały jedynie jeden większy artykuł o zespole z Magazynu Muzycznego nr 3/1989, nagrania koncertowe oraz pojedyncze utwory, zarejestrowane w rzeszowskim studiu RSC, w Rozgłośni Harcerskiej oraz w Izabelin studio, wydane w 1992 r. na bootlegowej kasecie "Unreleased", jak również jeden utwór na składankowej kasecie "Fala 3". Tekst z portalu http://dada.serpent.pl


Live - Jutro każdy będzie Bogiem






Unreleased




środa, 25 lipca 2012

Trąbki i bębny

Grupa powstała w Rzeszowie około 1989 roku po rozpadzie formacji No Smoking. Początkowo była kwartetem, później skład zmniejszył się do duetu Daniel Kleczyński - Bogusław Pezda. i nagrał swój pierwszy album "Buy and Die". By nie było wątpliwości że muzyka m.in. inspirowana jest dokonaniami grupy Front 242, wydali ją pod nr katalogowym 242. Ich kawałki puszczał w radio sam John Peel.
Trumpets & Drums to było zjawisko niespotykane w Polsce, bo w owym czasie nie było w ogóle kraju sceny Electro, EBM czy Industrial, a taką właśnie muzykę grał zespół, w bardzo dobrym wydaniu zresztą. Po nagraniu pierwszej płyty Pezda odchodzi do zespołu Agressiva 69 i zostaje jednym z jej głównych filarów. Od tego czasu Trumpets & Drums to jednoosobowy projekt Daniela Kleczyńskiego: Już samodzielnie nagrywa kolejny materiał, który w formie kasety pt."Knifehattan" (z proroczą jak się wydaje okładką) wydaje krakowski Music Corner a później na kompakcie pod nieco zmienionym tytułem, portugalska firma Symbiose. Potem ukazuje się jeszcze singiel "Cyborgasm" i jeśli nie liczyć któtkiego epizodu z grupą Fading Colours, słuch o Trumpet and Drums ginie. Jakby tej muzyki nie nazwać to napewno grupa była jednym z prekursorów (obok innych rzeszowskich grup), udanie eksperymentującym z połączeniem rocka i komputerowo generowanych dźwięków.

Buy and Die ! (1990)




KLIK


Knife - shaped skyscrapers (1994)





Cyborgasm (1995)




KLIK


niedziela, 22 lipca 2012

Kciuk Surzyn Band

Płyta nagrana w listopadzie 1990 roku w studiu Tonpressu. Realizatorem nagrań był Jacek Kufirski znany potem ze współpracy z Kazikiem przy jego pierwszych solowych albumach. Nagrań dokonano w składzie :
Tomasz "Kciuk" Jaworski - bass
Mark Surzyn - perkusja
Marek Raduli - gitara
Dariusz Janus - klawisze

Marek Raduli powiedział o tej płycie:

      "Była to udana próba fusion-rocka w wykonaniu muzyków z trzech różnych światów. Skład był zacny, chociaż kłopotliwy. Ciekawostką jest fakt (dla mnie nieco przykry), że partie gitary zapisane na płycie to nagrania pilotowe, które jednak w takim kształcie - z braku czasu na właściwe nagranie - pozostały.
Potem się okazało, że - cytuję - gitary na tej płycie nie były najważniejsze. I rzeczywiście... Poza tym, to był wówczas zespół koncertowy, i nagrania studyjne nie oddają jego ówczesnych możliwości
".

 
Klucha w śpiewnik (1991)


1. Grand Central
2. 88th
3. I Love U My Baby
4. Now Alaska
5. Kirlibab Grooue
6. Klucha W Spiewnik
7. For Anetta
8. 6 AM
9. Power Of Cool
10. King Beat


KLIK

środa, 18 lipca 2012

Alcatraz


Kolejny projekt w którym udzielał się zmarły niedawno Valdi Moder.

Error (2001)







Hasło: brak






sobota, 14 lipca 2012

Symfonia snów



Valdi Moder - Symphony of Dreams (1993)








czwartek, 12 lipca 2012



5 lipca zmarł tragicznie Valdi Moder
Muzyk
R.I.P

piątek, 6 lipca 2012

Stracony

Zespół powstał w 1992 roku w Kołobrzegu. Był jedną z ważniejszych kapel polskiej sceny punk w drugiej połowie lat 90-tych. Wydali wtedy parę kaset, pełnowymiarową płytę (na CD i LP), a nawet winylowego singla w Japonii. Peace punk w ich wykonaniu to znakomity powrót do brzmienia kapel z ery crass records, niby prosty, ale niebanalny, pełen nieoczekiwanych zwrotów i przesterów. Szorstki punk rock z inteligentnymi tekstami poruszającymi zarówno problematykę społeczno-polityczną jak i osobistą. W muzyce Straconego słychać inspiracje dokonaniami klasycznych brytyjskich formacji jednak zespół nie zamyka się w schematach lecz twórczo podchodzi do punkowej tradycji.  Przy nagrywaniu jedynej płyty i jej końcowym brzmieniu grupie pomagali, Sławek Mizerkiewicz (Pidżama Porno) i Jarek "Smok" Smak (Post Regiment). Warto jeszcze wspomnieć że wokalistka grupy gra również na trąbce, nietypowym jak na punkową estetykę instrumencie.

Milczenie nas zabija (1994)


1. Coś na początek
2. Wolność
3. Puste słowa
4. Samotność
5. Posłuchaj
6. Wystarczy jeden strzał
7. Siła i władza
8. System
9. Gatunek ludzki
10. Rewolucja
11. Człowieku!


Dla prześladowanych (1995)


01. Faszyści Nie Upadną Sami...
02. Choroba
03. Mam Dość
04. Siła I Władza
05. Nie
06. Pomyśl Co Mówisz
07. Conflict - Przeciwko Faszyzmowi
08. Wystarczy Jeden Strzał
09. Massmedia
10. Ruch Dla Wszystkich
11. Wolność
12. Stracony
13. Zwierzaki
14. Policja
15. Untitled

 
Nowy system (1997)
 
 
 
 
01.Czas Zaprzestać
02.Mąż i Żona
03.Otoczony
04.Sługa i Pan
05.Nowy System
06.Ruch Dla Wszystkich
07.Rewolucje
08.Co Się Liczy
09.Kosciół i Potęga
10.Mg
11.Armia
12.Rodzina
13.Moralność
14.W Stylu Punk
 
 
 
 

Uważajcie - bomby wiszą nas waszymi głowami (2000)








wtorek, 3 lipca 2012

Nowa Kultura



Muzyka grana przez zespół Nowa Kultura jest sumą doświadczeń muzycznych wielu ludzi. Interesująca historia zespołu rozpoczęła się od wspólnych poszukiwań na gruncie reggae/rock. W roku 1997 zespół nagrał debiutancką kasetę demo „Nowa Kultura”, która została wydana przez firmę fonograficzną Rock'n'Roller. W wieloosobowym składzie zespół koncertował w wielu miejscach w kraju. Wśród wartych wymienienia są m.in. toruńska edycja Africa is Hungry 8/9, Przystanek Woodstock- Żary '99 oraz inne imprezy klubowe. W 2000 roku zespół Nowa Kultura wraz z zaprzyjaźnionymi muzykami nagrał płytę "Dread Voice" zrealizowaną w szczecińskim studio Elvis van Tommato, a następnie wydaną przez wytwórnię "Jimmy Jazz Records". Od 2003 roku zespół nawiązał współpracę z olsztyńskimi muzykami, którzy stanowili fundament zespołu Nowa Kultura-Reggae Team. Kombinacja ta sprawiła, że muzyka proponowana przez zespół brzmiała specyficznie i różnorodnie (połączenie korzeni muzyki reggae z nowymi trendami w muzyce rozrywkowej). Charakterystyczną nutą zespoły było męskie trio wokalne, wspomagane przez dynamiczną sekcje rytmiczną. Grupa współpracowała także z zaprzyjaźnionymi muzykami i dj'ami sceny reggae/hip-hop. Całość koncertowego przedstawienia osładzały projekcje multimedialne.
O szczególnym charakterze zespołu decydują świadome poglądy muzyków odzwierciedlone w tekstach, mówiących o zagrożeniach takimi problemami jak rasizm, ekologia czy konsumpcyjny tryb życia. Często jednak są to pogodne utwory, mówiące o najprostszych sprawach, z jakimi spotykamy się każdego dnia.
Tekst ze strony http://www.rrr.com.pl


 Demo (1997)





Hasło: brak


Dread Voice (2000)




Hasło: piotrK

niedziela, 1 lipca 2012

NS Lipiec 1982


Na liście przebojów królują TSA, Maanam, Perfect i Lombard. Ale w propozycjach nowe twarze; Republika i Lady Pank.
Z numeru można się dowiedzieć kto to jest Janusz Borysewicz i Jan Panasewicz.
:-)