O grupie wiem tyle, co wyczytałem na stronie http://www.audienceofsin.com/history.html czyli niewiele. Kasety wydane zostały przez "Baron Records". Drugą wyróżniono czteroma gwiazdkami w czasopiśmie ,,Metal Hammer”.


Po rozstaniu z Houkiem , Robert Sadowski nie próżnuje. Wiosną 1994 roku wraz z Bogdanem Kondrackim (wokal, gitara basowa), Maciejem Miechowiczem (gitara) i Wojciechem Szymańskim (perkusja) zakłada grupę Kobong. W sierpniu wchodzą do studia S-4 i nagrywają 13 utworów na swoją debiutancką płytę która ukazuje się rok później. Muzyka zawarta na płycie była do tego stopnia nowatorska, eksperymentalna i niepowtarzalna, że muzyczni znawcy albo jak kto woli krytycy mieli wielkie problem gdzie ją zaszuflatkować. Takich problemów nie mieli słuchacze. Ostra rockowa jazda, ciężkie, miażdżące riffy i transowe, poszarpane, szaleńcze rytmy znalazły spore grono wielbicieli. Płyta sprzedawała na tyle dobrze, że grupa uzyskała nominacje do muzycznych nagród "Fryderyków" w kategorii : muzyka alternatywna i debiut roku. Po tak udanym debiucie Kobong ruszył w trasę po kraju zdobywając kolejnych fanów. Na przełomie 1996 i 97 roku nagrywają kolejną płytę zatytułowaną "Chmury nie było" na której kroczą wcześniej wyznaczoną ścieżką metalowych eksperymentów, dodając trochę industrialnych dźwięków. Urozmaicone kompozycje powalają precyzją wykonawczą i skomplikowaną rytmiką . Dużo tu improwizacji i próby łączenia różnych, czasami bardzo odległych od siebie styli muzycznych. Płyta nie była łatwa w odbiorze i pomimo tego że cieszyła się jeszcze większą popularnością wśród zwolenników metalowego łojenia, nie była przyswajalna przez przeciętnych słuchaczy. Grupa zawiesiła działalność w kwietniu 1998 roku , a z czasem ich oba albumy zaczęły w metalowym światku zyskiwać status pozycji kultowych. Liczono się nawet z reaktywacją grupy. Niestety w styczniu 2005 roku zmarł Robert Sadowski. Narkotyki zabijają.
1. Lust
2. The Cloud Is Gone
3. Miara
4. FX 2
5. Przeciwko
6. Ja
7. Nothing More Happens Than Has To Happen
8. Impro
9. Uroboro
10. Nędza
11. Banjo
12. Rwanda
13. Przeciwko
14. Prbda
15. The Faithfull
16 I'll Wallow
KLIK
Tekst Wojciecha Wysockiego, znalazłem na portalu www.nuta.pl
Houk uformował się w 1988 r. na gruzach legendarnej formacji warszawskiego undergroundu, Deuter. Tworzący ostatni skład zespołu muzycy: gitarzysta Robert Sadowski (wcześniej Madame) oraz sekcja rytmiczna znana z grupy Sstil, Tadeusz Kaczorowski i Piotr „Fala” Falkowski, po dokooptowaniu wokalisty Zbigniewa Bieniaka rozpoczęli działalność jako Houk Howgh. Jednak dopiero odejście Bieniaka jesienią 1989 r. i przyjęcie na jego miejsce Darka Malejonka (Kultura, Izrael, Moskwa, Armia) należy potraktować jako właściwy początek działalności zespołu. Początek – trzeba powiedzieć – dość osobliwy: czterej muzycy wyjechali do Berlina Zachodniego, gdzie utrzymywali się z grania na ulicy akustycznych koncertów. Po trzech miesiącach wrócili do kraju i rozpoczęli regularne występy w warszawskich pubach, u boku trójmiejskiej, eksperymentalnej formacji Apteka. Zdobyta w ten sposób lokalna popularność, a także magia tworzących zespół nazwisk zaowocowały zaproszeniem Houk na FMR Jarocin’ 90, co stało się początkiem ogólnokrajowej kariery.
Rzeczywiście już w 1991 r. Houk zrealizował materiał na debiutancki album „Soul Ammunition”. Płyta – zwłaszcza oceniana z perspektywy czasu - jest jednym z najciekawszych dokonań na polskim rynku rockowym. Wielkie zauroczenie surowym brzmieniem i naturszczykowską ekspresją takich artystów lat 60. i 70. jak Jimi Hendrix, MC5, Iggy Pop & The Stooges czy Lou Reed, wieloletnie doświadczenia z muzyką punkową i sposób nagrywania materiału „na setkę” (zarejestrowano go w ciągu trzech dni) zaowocował muzyką, która o dwa, trzy lata wyprzedziła wielką modę na grunge. „Soul Ammunition” ukazał się ostatecznie w 1992 r. W tym samym roku Houk wielokrotnie występował za granicą: na festiwalu Berlin Independence Day, na Midem w Cannes, w Helsinkach podczas premiery filmu „The Last Border” Miki Kaurismakiego (w filmie wykorzystano utwór „Soul Ammunition”), oraz dał kilkanaście koncertów w klubach Finlandii. Występy na żywo były zresztą największym atutem zespołu, czego najlepszym potwierdzeniem była wydana w 1993 r. płyta koncertowa „Natural Way (Full Noize)” dokumentująca występ Houk w warszawskim Remoncie. Obok kompozycji zespołu na „Natural Way” znalazły się trzy covery, jasno przedstawiające fascynacje i ambicje Houk: „Children Of The Revolution” T.Rex, „1969” The Stooges i „I Don’t Live To Day” Hendrixa. „Natural Way” była jednak ostatnią odsłoną korzennego, prepunkowego Houka. Już następna propozycja zespołu, „Transmission into Your Heart” była studyjną superprodukcją i jeśli nawet zawierała w sobie jakieś wspomnienia wczesnych nagrań, to było to wyłączną zasługą znakomitej gry Roberta Sadowskiego.
1.Instrumental
2.Swit
3.Ahimsa
4.Strumien
5.Inny czlowiek
6.Fason ignorancji
7.W pogoni za... w dazeniu do...
8.Sami przed soba
9.Jezeli dobrze
10. Szydercy
11. Wiele prawd
12. Jasnosc
13. Anusi
14. Bariery
15. Tatiru tiru peppe
Live in Reitschule (1992)
Dziękuję Janowi za ten materiał
KLIK
Sami przed sobą (1992)
Miejsce na twój link
Ducha nie gaście (1995)
1. Ahimsa
2. Ciemność
3. Strumień
4. SMH
5. Ducha nie gaście
6. Maziless
7. Dziewiąty
8. Prośba
9. Wspomnienie
10. EMO
11. Laleczka
12. Spotkania
13. Strumień II
KLIK
HOKUS POKUS (1997)
01. Kansas
02. Świat ginie w nas (gościnnie LIPA)
03. Wszystko lub nic
04. Kiedy nadejdzie dzień
05. Gady
06. Usta
07. Kotłopał
08. Choćbyś
09. Czyś byłś tyś
10. Dunaj
11. Fader
12. O czym jest Twój krzyk
13. Hej! Hej! Leśny dziadku
14. Strach
15. Jak długo jeszcze
16. Usta (Bonus track)
KLIK
P.s
Notka na podstawie Wikipedii i różnych innych info z netu
01. Reggaelighting Dub
02. You Get To Know
03. Youth Is My Right
04. Livin Up
05. The Light Of The Spirit
06. Street Vibrations (full version)
07. Ex-odus
08. Your Real Father
09. Distance Is Anything
10. Jah Power
11. Marihuana
12. Robidub
13. Dub Of Dubs
14. Elephant Dub
15. Kraina Ciepłych Lodów Dub
KLIK
Open your mind (1995)01. Get ready
02. Lorien
03. On the rocks
04. Your roots
05. Nowy
06. Blessing & praises
07. I.F.Y.S.
08. Scheme is upright
09. Why you
10. Meeting of free nrg
11. Are you here
12. Pot-hole in a rock
13. Słowo
14. No rights
15. I'm a man
16. Open your mind
17. Running dub
18. Walking dub
KLIK
P.s
Notatka zaczerpnięta z portalu www.independent.pl