niedziela, 29 maja 2011

HumanKrótki był żywot grupy Human ,bo tylko rok udało się im przetwać, a zapowiadało się bardzo dobrze. Kostek Joriadis lider grupy znany wcześniej z występów w Papa Dance, Izrael, Maanam czy Lady Pank oraz współpracy z Kult ,De Mono ,Wilki ; skompletował skład doskonałych muzyków. Maciej Gładysz (gitara), Piotr Urbanek (gitara basowa) i Krzysztof Patocki (perkusja) nie byli nowicjuszami w muzycznej branży. Wcześniej razem występowali w grupie Syndia a po zawieszeniu działalności przez Human zasilili takie grupy jak Lady Pank , Ira czy Perfect. Krótka kariera grupy zaowocowała jedną płytą zatytułowaną "Earth" a wydaną w 1993 roku . Poniżej artykuł i recenzja z miesięcznika "Tylko Rock".
Earth (1995)
1. Hey Your' Little Lady
2. Jimi
3. I See
4. Faith
5. Amanda
6. Polski
7. Rhinoceros
8. Bardzo Kocham Moją Mamę
9. Let's Play Funk
10. Stay

KLIK6 komentarzy:

quid pisze...

swietny zespol..szkoda ze tylko jedna plyte nagrali...mam oba wydania tej plyty na CD..org.MJM i reedycje Universalu..czekam az wyjdzie z okazji 20 lecia MJM reedycja w serii 2CD /mam nadzieje ze tak sie stanie..byly juz Myslovitz, Chlopcy z placu broni i Renata Przemyk/..zwlaszcza tradycja jest ze 2 krazek w tej serii jest koncertowy i o to chodzi :)

till2k pisze...

Kapitalna, świetnie wyprodukowana płyta. Dowód na to, że i w Polsce można zbudować sprawnie i efektownie działającą rockowo-funkową maszynę. Tylko po co było ją demontować? Komu przeszkadzała?

T-Virus pisze...

Nie znałem ich wcześniej, ale po tym poście sprawdziłem co to jest - dzieki wielkie na to, genialna płyta!

Piotr K. pisze...

To jedna z tych płyt, w których przy kolejnym przesłuchaniu, odkrywa się coś nowego. Doskonale zagrana i doskonale nagrana. I co najważniejsze nie nudzi, intryguje i zmusza do uważnego słuchania.

be_red pisze...

tak panie PiotrzeK dokładnie za każdym razem podoba się bardziej. Na marginesie dodam ze na swoim blogu też o nim pisałem w tym sammym czasie co Pan

Anonimowy pisze...

@till2k pisze...
Jaki znów dowód? Przecież wiadomo, że Polska to rozwinięty kraj, ma świetny rynek muzyczny, więc wszyscy spodziewają się po Polsce takich produkcji i nie ma miejsca na komentarze zajeżdżające kompleksami, bo to nie ma racji bytu!