piątek, 19 sierpnia 2011

Rebelia 97 - Demo

Andrzej Bakselerowicz lider Rebelii podesłał im orginalną okładkę taśmy i napisał w komentarzach kilka słów na temat powstania tego demo , za co mu serdecznie dziękuję . Lwa Niepokonanego usunąłem zgodnie z życzeniem .Demo z forum Nasze Reggae zawiera 15 utworów, w formacie wav co pewnie ucieszy niektórych. Materiał zawiera cover Kryzysu " Wojny gwiezdne" a Rebelia prezentuje tu dość ciężką jazdę z elementami reggae i punka. Polecam to nigdy nie wydane demo.


Poza dobrem i złem - demo (1997)16 komentarzy:

malarz pisze...

Pierwsza część nie działa. Można jeszcze raz?

Piotr K. pisze...

Już poprawiłem

winylek pisze...

Jak na demo gra to bardzo przyzwoicie. Bardzo! Trochę buczy coś w tle, i brzmienie jest bardzo, bardzo zamglone, ale można sobie to ładnie poprawić.
Nie znałem wcześniej, bardzo dobra płyta Bardzo!

gLan anoNim pisze...

dzieki za ciekawy material.. irytuje mnie tylko ta okladka, która jest przeróbką okładki z płyty "Zwycieski lew", może raczej bardziej regałowej niż prezentowany materiał.
Ciekaw jestem, kto ten materiał podrzucił.

Piotr K. pisze...

Okładka to moje wypociny przy pomocy photoshop.

winylek pisze...

A mówią, że Photoshop potrafi wszystko. Kłamią ;-)
Nazwa zespołu jest kompletnie zamazane.

bastis pisze...

Dzięki za demo i za WAV.

Anonimowy pisze...

Saluto! Kłania się lider Rebelii - też mnie ta okładka zdenerwowała bo to demo miało być świadomym zerwaniem z naszą przygodą z rege - weszliśmy w epokę tribal punka i wraz nowym wokalistą i autorem tekstów uznaliśmy że rastafaraje kłamią - w tekstach pojawiły się nowe kierunki - Nietzsche, itp.. - już przesłałem na maila Piotra nowe obrazki, jak znajdę czas to napiszę coś więcej (jeśli chcecie oczywiście) - tymczasem sam ściągam te nagrania stąd bo ja mam jakąś słabą wersję - jest jeszcze dobry koncert z tamtego okresu - ktoś go ma i się dowiem kto - a nagrywał to demo niejaki Poland z metalowego Monastery i my sami słuchaliśmy więcej metalu niż rege wtedy, bo rege to kocia muzyka jak wiadomo - pozdrawiam ! ;D;D;D PS. A zespół wtedy nazywaliśmy też trochę inaczej bo REBELIA 97 ;)

Anonimowy pisze...

PS. Podam również tytuły utworów i skład ówczesny grupy - jeśli sobie pan Piotr życzy? (a mógł napisać i zapytać)

gLan anoNim pisze...

to ja poproszę o liste utworów.

thx

Anonimowy pisze...

Oba materiały wydane w Qqryq do dzisiejszego dnia bardzo mi się podobają, czego nie mogę powiedzieć o wielu ówczesnych fascynacjach.
No i jeden z moich pierwszych kompaktów. :)

Anonimowy pisze...

Tracklista "Poza Dobrem i Złem":

1. 30 Metrów
2. Pies '97 *
3. (jakaś gadka) *
4. Impro Dub
5. Eigentor
6. E-misja
7. Głupiec *
8. Inny Świat
9. Labirynt **
10. Maskarada
11. Miasto Babilon
12. Niczego Dobrego
13. No i Co
14. Rewolucja
15. Wojny Gwiezdne (Kryzys Cover)

Kilka uwag:
* te nagrania nie zostały umieszczone na kasecie demo
** ta wersja utworu "Labirynt" jak mi się zdaje nie pochodzi z sesji nagraniowej demo, ale jest to nagranie live z koncertu w KDK Krosno Odrzańskie, który był w całości nagrywany. Nie znam źródła skąd pochodzą te wrzucone nagrania, więc trudno mi powiedzieć dlaczego ta wersja tutaj się znalazła.

Wszystkie utwory były nagrywane za jednym podejściem na żywo. Na kasecie kolejność utworów wyglądała inaczej: Str. A: 14, 1, 13, 11, 6, 5. Str B: 12, 10, 9, 8, 15, 4
Skład zespołu: Jacek Chorzępa - voc., Andrzej Bakselerowicz - git., voc., Izabela Kalemba - voc., Witek Przepióra - bas, Rafał Miłuch - perkusja oraz gościnnie Remoll - sax

Anonimowy pisze...

thx

przemo_zbr pisze...

gLan anoNim

"Ciekaw jestem, kto ten materiał podrzucił."

Demo oraz zgodę na upload otrzymałem od Rafała Miłucha. :)

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Anonimowy pisze...

Rafał Miłuch.. No tak, kolejny bębniarz, którego wkład do zespołu ograniczał się tylko do grania tego co mu każą - udziela zgody na publikację materiału, nie pytając nawet o zdanie lidera i założyciela zespołu, jego autorów i kompozytorów. Bębniarze to osobna jednostka chorobowa jak widać. Proszę pozdrowić Rafałka tymczasem, dopóki ja go nie "pozdrowię". Nie mam nic do publikacji, obowiązują jednak jakieś zasady Panie Rafale ...