czwartek, 6 września 2012

Credon

Trochę pozytywnych wibracji na koniec lata. O grupie nie wiem nic, ale coś tam znalazłem na stronie www.rrr.com.pl . Spekkio się namęczył aby to zgrać i podesłać, więc nie wypada nie wrzucić.

Zespół powstał w 1990r. w Kluczborku. Od początku swego istnienia CREDON porusza się wśród wielu stylów. Muzykę zespołu można więc określić jako pewną równowagę między ROOTS REGGAE – DUB a szeroko pojętą muzyka rockową. Trudno operować tu terminami, które zmieniają swe znaczenie tak szybko. Pierwsze lata swej działalności CREDON udokumentował wydając w 1993r. “SITUATIONS”, w 1995r. zespół zarejestrował materiał “SO HIGH”. Podczas swej kilkuletniej działalności CREDON odwiedził wiele klubów oraz festiwali w całej Polsce i zagranicą. Członkowie zespołu udzielają się w wielu innych projektach scenicznych i studyjnych, m.in. KREUZBURG, TABU DYBY, BAKSHISH, UNDER AGE. Skład zespołu: Dawid- gitara, głos, Monika- saxofon, głos, Bodzio- gitara, Marcin- trabka, klawisze głos, Damian- bass, Piotr- bębny.

Situations (1993)

 
 
 
 

6 komentarzy:

spekkio pisze...

"Spekkio się namęczył aby to zgrać i podesłać, więc nie wypada nie wrzucić". No ba.
Poza tym myślałem że zespół jest/był dość znany - Kluczstone reprezent.

Jak zwykle - jeśli ktoś chce ten materiał w wersji wav (do flaka nie ma obecnie sensu zrzucać - oszczędność ~100 MB) przed odszumianiem i dzieleniem na utwory - wpisujcie miasta... znaczy się w komentach.

Anonimowy pisze...

A ja chetnie wav przygarne:)

zespoły muzyczne pisze...

Ciekawy blog. Muszę poszukać nagrań i posłuchać zespołów, o których piszesz. W dzisiejszych czasach coraz trudniej usłyszeć w radiu czy TV dobre "kawałki" z lat 80' 90', oprócz tych samych stale wałkowanych "hitów". Pozdr.

Ewa Nowak pisze...

Świetny zespół...

Anonimowy pisze...

W 1999 roku składance "Dub Express Poznań-Kluczbork" dołączonej do gazety XL znalazły się 2 utwory Credon w wersji koncertowej : "Only this music" i "Can trust no one". Polecam całą składanke miłośnikom reggae :-)

spekkio pisze...

Linki do oryginalnego ripa:
http://www.mediafire.com/?6r0zn65ausde2e1
http://www.mediafire.com/?n9k7dakoyo4ph47
http://www.mediafire.com/?mab0l4sdq8xigr6
http://www.mediafire.com/?6dc772ifz1jdy4z

Sorry że tyle to trwało, ale Wielki Budowniczy obdarzył mnie łączem aDSL...