środa, 11 kwietnia 2012

P.J. BandP.J. Band, polska grupa rockowa, założona przez łódzkiego gitarzystę, Piotra Jełowickiego w 1990. Skład uzupełniali: Robert Hajduk - perkusja, Janusz Jeżyński - gitara, Dariusz Bełdowski - gitara basowa. Lider grupy na początku swojej kariery muzycznej występował z zespołami PORNOGRAFIA i MONALIZA. Następnie wspomagał legendarną grupę MOSKWA, z którą wydał płytę „Życie niezwykle” i występował na festiwalach rockowych w Jarocinie. W 1990 r. postanowił spróbować sił jako solista, tworząc autorski projekt P.J. BAND i z pomocą wymienionych wcześniej muzyków oraz Krzysztofa Scierańskiego i Grzegorza Skawińskiego, nagrał swoją pierwsza solową płytę pod tytułem „Rockowanie”. Został również zrealizowany teledysk do utworu „Little Horse”, którego autorem był Yach Paszkiewicz. Teledysk pojawiał się w TVP i miał swoją premierę w MTV, co na ówczesne czasy było dużym wydarzeniem.
"Rockowanie" zawiera dawkę instrumentalnego,melodyjnego rocka, ubarwionego partiami gitarowymi Jełowickiego oraz zaproszonych gości. Lider nazywany czasem polskim Satrianim, wykazuje się wszechstronnym, wirtuozyjnym opanowaniem instrumentu oraz niebanalnymi aranżacjami swoich kompozycji w których słychać smyczki, klawesyn a czasami i całą orkiestrę (oczywiście wszystko wygenerowane za pomocą syntezatorów). Bardzo dobrze zrobiona płyta której się do dzisiaj bardzo dobrze słucha.
Aby moc realizować swoje dalsze muzyczne ambicje, postanowił otworzyć jedno z pierwszych prywatnych studiów nagrań w Łodzi. W 1995 roku powstała druga solowa płyta P.J. Band „Cash” może trochę bardziej heavy ale w swojej konwencji zbliżona do debiutu. I na tej płycie nie zabrakło udziwnionych aranżacji oraz odniesień do muzyki klasycznej co nie przeskadzało liderowi w zaprezentowaniu swoich wirtuozyjnych umiejętmości. 


Rockowanie (1991)
Cash (1995)


1.No Out
2.Cash
3.Worker
4.The Hope
5.Time's Stretching
6.Sitar
7.Dangerous Bay
8.Macho
9.More,More
10.North Wind
11.Love

KLIK


P.s
Dziękuję osobie która podrzuciła mi płytę Cash 

5 komentarzy:

manyhuana pisze...

majeranka jeszcze tu nie bylo?
jaka wspaniała błoga cisza do posłuchania pj band.
pozdrawiam piotrze k. (świetna robota) bez względu na kompresję.

O mnie? pisze...

"a czytałeś artykuł o trasseksualiźmie aniołów?" - Mojżesz - http://www.mojzeszblog.blogspot.com/ (podaj dalej)

Piotr K. pisze...

Bardzo , Bardzo ciekawe, Mojżesz !!!
A co Twój lekarz na to ?

Anonimowy pisze...

http://chomikuj.pl/Meness/MUZA/P.J.+BAND-CASH+(1995)

Nikt pisze...

Meenes to widzę zachomikował
wszystkie płyty winylowe z Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, które kiedyś zagrałem :-)
I poprzerabiał na mp3.

------------------------------

Fotki okładek wydawnictw P.J. Band
przeurocze.