niedziela, 15 kwietnia 2012

Młodzi do wioseł !!!

Historia przeglądu „ Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się w 1988 r. Jest to jedna z najstarszych imprez tego typu w Polsce. Przegląd jest muzycznym konkursem otwartym, w którym mogą brać udział zespoły rockowe z całej Polski, a od 2007 r. również młodzi muzycy z Niemiec oraz Francji. Od kilku lat Przeglądowi towarzyszą również warsztaty gitarowe. Warsztaty do tej pory prowadzili: Sławomir Małecki - Zdrowa Woda, Leszek Cichoński oraz Wojciech Hoffmann - Turbo. W tym roku zmieniamy instrument, a będzie to perkusja. Swoją wiedzą i umiejętnościami podzieli się Beata Polak. Wyśmienity pedagog, współpracująca min. z zespołem Wolf Spider i Armia.

Celem przeglądu jest prezentacja umiejętności warsztatowych i wokalnych młodych muzyków rockowych. Konfrontacją różnorodnych postaw twórczych, inspirowanie do poszukiwań artystycznych, wspieranie i weryfikacja młodych talentów oraz umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności na dużej scenie przed liczną publicznością. Nie bez znaczenia jest również fakt, że po każdym Przeglądzie jest wydawana płyta CD na której zamieszczane są nagrania wszystkich uczestników tej imprezy. Jest to z pewnością dodatkowy atut tej imprezy. Wydawnictwo jest rozsyłane do najważniejszych periodyków muzycznych i wielu rozgłośni radiowych. Być może dzięki takim działaniom, któraś z grup zostanie zauważony i będzie to początkiem jego kariery ogólnopolskiej. Mamy przynajmniej taką nadzieję.


Przegląd jest dwuetapowy. Etap pierwszy to kwalifikacje nadesłanych przez zespoły materiałów. Do finału zakwalifikowanych powinno być do 10 zespołów.

Jury XXIII Przeglądu Wszyscy Śpiewamy na Rockowo to: Lech Bekulard – menager oraz dyrektor artystyczny Summer Rock Sława, Roman Lachowicz – gitarzysta formacji Big Cyc, Jarosław Wardawy - redaktor naczelny Gazety Ostrowskiej, Paweł Świtoń – przedstawiciel laureata ubiegłorocznego przeglądu zespołu Splot, Andrzej Dąbrowski-dziennikarz.

Gwiazdą, która swoim występem uświetni i zamknie dwu dniowe zmagania konkursowe będzie zespół TSA. Ale nie mniej emocjonujący i wyjątkowy występ czeka miłośników muzyki rockowej na zakończenie pierwszego dnia przeglądu. W piątkowy wieczór na małej scenie Ostrowskiego Centrum Kultury pojawi się głogowska formacja Futory.
To nie koniec piątkowych muzycznych emocji. Późnym wieczorem w kawiarni OCK odbędzie się „Noc teledysków”.
W sobotę po ogłoszeniu werdyktu jury wystąpi energetyczna, funkowa załoga herbu Łąki Łan. Po ich koncercie zapraszamy na jam session.
Niedzielne koncerty rozpocznie ostrowska – wyśmienita formacja Titanium, po niej na scenie pojawi się laureat tegorocznego Przeglądu.
Na zakończenie wystąpi legenda polskiej sceny rockowej czyli TSA !

Z dużą satysfakcją podjęliśmy współpracę z pleszewskim studiem RockSun Studio & Wytwórnia, które ufundowało główną nagrodę dla zwycięzców Przeglądu – sesję nagraniową, a tak, że z firmą dystrybucyjną Gewa Music Polska, która w holu OCK zorganizuje wystawę i prezentację sprzętu muzycznego.
Każdego roku Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem w szczególności młodych ludzi. Liczymy, że XXV Przegląd Wszyscy Śpiewamy na Rockowo będzie trzy dniowym świętem rocka w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy w tym roku i przyszłych latach. Keep rocking !!!

                                                                                      Andrzej Dąbrowski

Regulamin, program, kartę zgłoszenia i plakat można pobrać tuPrzegląd XXI (2008)

Przegląd XXII (2009)13 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Coś ostatnio siadło komentowanie na muzycznych blogspotach :(

Endi pisze...

No to może ja coś skrobnę na temat tej imprezy.
Mam przyjemność brać udział w jej organizacji od 2005 roku.
Już wielokrotnie mnie namawiano, aby przekształcić ją w festiwal.
Festiwali wszelkich w naszym kraju dostatek. Nawet imprezy, które trwają jeden dzień tez mianują się festiwalem. I niech im będzie.
Ja będę powtarzał z uporem maniaka - potrzebne są przeglądy dla młodych zespołów!
Po pierwsze po to aby mogli się zaprezentować szerszej publiczności.
Po drugie, aby skonfrontować się z innymi, ale nie na zasadzie zaciekłej konkurencji tylko spotkania ludzi, mających ta sama passie. Spotkać się, pogadać przy piwku, wymienić kontakty.
I przynajmniej od dwóch lat tak jest na ostrowskim przeglądzie. Możecie mi wierzyć lub nie , ale w czasie tej imprezy zupełnie nie wyczuwa się rywalizacji. Zespoły wspierają się na wzajem. Od samego początku takie było moje założenie.
Powiecie - ale przecież są cenne nagrody? Okazuje się, że to , dla tych młodych ludzi nie jest aż tak ważne. Bardziej cieszą się z tego, że ich nagrania pojawią się na płycie, która jest wydawana po każdym przeglądzie i rozsyłana do rozgłośni radiowych.

Anonimowy pisze...

Siła przebicia festiwalu, żadna.
A szkoda.

Anonimowy pisze...

Post z 15 kwietnia 2012?

Piotr K. pisze...

W ten sposób post będzie na pierwszej stronie aż do początku festiwalu.
:-)

be_red pisze...

kurde jak to się robi ze tak ten post widnieje/ W ustawieniach mozna tak daty ustawić?

Piotr K. pisze...

jask piszesz post to pod nim masz zakładkę "post options" i tam możesz ustawić datę

Endi pisze...

"Siła przebicia festiwalu, żadna."
To nie jest festiwal tylko przegląd dla młodych kapel.
Może i jest to "walka z wiatrakami", ale "kropla draży skałę". Bardzo w to wierzę. Naprawdę dużo pracy i czasu w to wkładam. Niestety z roku na rok jest coraz mniej zgłoszeń. Może faktycznie muzyka rockowa w naszym kraju umiera?

Nikt pisze...

Klasyk (Młynarski)radził "Róbmy swoje" Po latach okazło się, że zasiane zirno dało obfite plony.

Endi pisze...

I właśnie taka mam nadzieje.

Anonimowy pisze...

dopiero zaczynam, zapraszam!
http://ctrl-pattt.blogspot.com/

Sylwia Stelmaszczyk pisze...

Miejmy nadzieję, że ludzie się troszkę obudzą:)

Endi pisze...

XXV edycja ostrowskiego przeglądu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo” za nami.
Ci, którzy pojawili się na tej imprezie w ciągu trzech dni jej trwania, z pewnością potwierdzą, że była bardzo udana.
Zarówno pod względem muzycznym jak i towarzyskim – co też nie jest bez znaczenia
Jestem bardzo szczęśliwy, że właśnie taki charakter przybrała ta impreza.
Że nie jest to konkurs z zaciekłą konkurencją, a raczej pretekst do spotkania.
Szczególne podziękowania należą się Ewie Mateckiej – szefowej OCK i nie jest to absolutnie kurtuazja.
Ewa włożyła wiele swojego zaangażowania, a przede wszystkim znalazła finanse aby ta impreza się odbyła. Co jak wiecie w dzisiejszych czasach nie jest sprawą prostą.

Nie mógłbym nie wspomnieć w tym miejscu o osobie Adama Wasieli – to on tak naprawdę buduje przyjazną i życzliwą atmosferę dla występujących zespołów. Dzięki niemu za kulisami nie było nerwów, przepychanek i stresu, a to bardzo ważne.
No i szanowne jury, które pracowało rzetelnie, uczciwie i z zaangażowaniem. Właściwie każdy z nas brał udział w takich imprezach, jako małolat i każdy z nas wie jak duże znaczenie ma dla tych młodych ludzi aby wszystko odbyło się uczciwie i klarownie. Dlatego w składzie jury, co roku zasiada przedstawiciel młodego pokolenie czyli muzyk z zespołu który wygrał ubiegłoroczny przegląd. W tym roku był to Paweł Świtoń z zespołu SPLOT.
A jak było w tym roku?
Rewelacyjnie!
Kapele super, organizacja i atmosfera – wyśmienita. Imprezy towarzyszące – bardzo udane. Każdy kto był z pewnością nie zaprzeczy, że tak powinny takie imprezy wyglądać.


Mam nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej.