wtorek, 3 sierpnia 2010

Izotop

Na przełomie 96/97 roku czterech muzyków Heniu Tomczak, Przemo Łukasiewicz, Darek Nowicki, Andrzej Łysów, znanych w środowisku muzycznym Poznania i Ostrowa Wlkp., którzy zapisali się trwale w tworzeniu historii polskiego rocka i bluesa założyło zespół "IZOTOP". Ich długoletni staż estradowy i zainteresowania muzyczne tworzą konkretną, rytmiczną rewelacyjnie brzmiącą muzykę rockowo-bluesową. Członkowie tego zespołu byli założycielami i członkami zespołów takich jak: Wymienić by można te najważniejsze, zaczynając od początków lat 70-tych są to: "STRESS", "HEAM", "TURBO", "NON IRON","CETI", "HOT WATER", "RMI".

Od początku założenia grupy zagrali ogromną liczbę koncertów w całym kraju. Jedną z największych imprez na którą byli zaproszeni to Woodstock w Żarach. Jednak większość odbiorców to stali bywalcy zlotów motorowych Harley-Davidson, gdzie corocznie są zapraszani. W tym roku wydali swoją pierwszą płytę składającą się w większości (choć nie tylko) z coverów grupy ZZ TOP , którą można zamówić kontaktując się z zespołem albo kupić na koncertach. Serdecznie polecam, stara gwardia naprawdę dobrze się trzyma.


IZOTOP (2010)

20 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Mega wieśniacka muzyka, obciachowe logo i okładka. Ale czego spodziewać się po facetach z takim wizerunkiem?

gLan anoNim pisze...

Nie lubisz, twoje prawo, tylko nie marudz tylko dla samego wpisu. Muzyki dla kazdego nie da sie stworzyc. Mi sie podoba.

Endi pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Stary człowiek i może pisze...

Człowiek wielu talentów z pana. ;-)

Tak mi się przypomniało a propos owego logo i ptaków.

http://www.youtube.com/watch?v=ZskqhoIEtCs&feature=related

Endi pisze...

Uwielbiam Saxon, ale nie to logo było inspiracją okładki Izotopu. Jego zarys powstał, podczas kilku rozmów z muzykami. Grają często na zlotach motocyklowych.

Stary człowiek i może pisze...

Ja też lubię Saxon "z pierwszych" płyt, mimo że, po latach grają mi strasznie prostacko. No ale wiadomo, sentyment.
Okładka zajefajna! No i unikalne wydawnictwo, o którym pewnie bym się nie dowiedział nigdy, gdyby nie pana determinacja. Szapo ba!

Endi pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Endi pisze...

Myślimy jeszcze o: Bez szefa, PX, Kodex i o wielu innych. "Ocalić od zapomnienia" i "Cudze chwalicie swego nie znacie" niech to będzie motto tych działań.

Piotr K. pisze...

Czy po PX pozostały jakiekolwiek nagrania ?
Byłem na ich koncercie a właściwie to był koncert TSA, oni byli jako support.

Endi pisze...

"Królowa wysokich stołków barowych".
Kiedyś myślałem, że to jest numer Art Rocka. Muszę odnowić kontakty z PX. Jest podobno materiał na pełna płytę.
Tak na marginesie. Przy płycie Art Rocka też współpracowałem. Strasznie słabo się sprzedała. Ale warto było.

Stary człowiek i może pisze...

Cudnie się zapowiada. Po prostu brak słów.

Anonimowy pisze...

Nie chcę się czepiać, ale jeśli to jest płyta w 2010 roku to hmmm... może nie powinieneś Piotrze jej tu zamieszczać? Może niech chłopaki bardziej zarobią niż ktoś zacznie to ściągać. :/

Piotr K. pisze...

No przecież jej tu nie ma.

Stary człowiek i może pisze...

Tutaj żadnej nie ma ;-)

ST pisze...

@Endi

Czyżby Krzysiu B. się odezwał :) ciągle czekam na płytkę Boxów, zarówno reedycję tego co już dawno nagrali jak i nowych dokonań, może się doczekam. Jaguar i VooDoo nie miały być przypadkiem wydane przez Thrashing Madness :> czekam z niecierpliwością na wszystkie reedycje.

Żeby nie do końca OT. Izopot całkiem spoko granie, faktycznie muza zlotowa. A ja troszkę śmigam po zlotach moto, ale nie trafiłem jeszcze na Izotopów!

Anonimowy pisze...

No wiesz Piotrze, nawet mnie nie korciło do tego stopnia by sprawdzić co się kryje pod linkiem. Dopiero twoje słowa mnie uspokoiły. :)

Endi pisze...

Jeśłi ktoś ma ochotę to zapraszam:
http://www.kalisztv.pl/made-in-poland/586-audycja-z-dnia-11022010-r-muzyczny-izotop.html

Anonimowy pisze...

No to se posluchalem ... i wlasciwie nie ma sie do czego przyczepic ... chlopcy zdrowo loja i sa technicznie bez zarzutu ... a jednak mam z ta muzyka jeden problem, otoz jesli najdzie mnie chuc na takie granie to napewno nie siegne po Izotop tylko po oryginalnych Zet ZetTopersow, niestety.

wspac pisze...

IZOTOP - i takie granie lubię!

PS. Saxon też cenię ;)) więc jest coś na rzeczy.

Anonimowy pisze...

"Mega wieśniacka muzyka, obciachowe logo i okładka. Ale czego spodziewać się po facetach z takim wizerunkiem?"

Zapewne jesteś najbardziej zajebistym muzykiem świata o genialnym wizerunku, skoro pozwalasz sobie na tak wysublimowaną krytykę. Z tak wysoką kulturą i rozgarnięciem życzę miłego życia, wieśniaku!