sobota, 17 września 2011

Dynamind


Zespół, który z powodzeniem połączył hard core z hip hopem. Jego nazwa to połączenie angielskich słów „dynamite” (dynamit) i „mind” (umysł). Dynamind powstał w 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Macieja Kowalskiego. Choć członkowie grupy pochodzili z różnych miast (Katowice, Kraków, Tarnów), za miejsce jej narodzin uważają Kraków, w którym studiowali. W ciągu roku skład grupy ustabilizował się i obok M. Kowalskiego w Dynamind znaleźli się Konrad „Konrad” Śmiech (gitara), Piotr „Blackie” Jakubowicz (gitara basowa), Rafał „Wójek” Wójcik (perkusja) oraz wokalista skryty pod pseudonimem Gey.
Na początku 1994 r. zespół nagrał kasetę demo i wysłał ją do Jarocina, w następstwie czego został zakwalifikowany na Dużą Scenę. Na festiwalu pojawił się już z nowym wokalistą Rafałem „Hau” Mirochą, zdobywając nagrodę Rady Artystycznej. Kilka nagrań koncertowych ukazało się jesienią na kasetach „Jarocin ‘94”. Pod koniec sierpnia formacja podpisała kontrakt z Metal Mind Productions na nagranie trzech płyt i poprzedzała Biohazard w Katowicach.
Pierwsza z płyt „How To Get Your Band Noticed” ukazała się pod koniec 1994 roku. Wszystkie teksty zespołu śpiewane były w języku angielskim. Grupę można było zobaczyć na warszawskich koncertach z Pro Pain, ponownie przed Biohazard, na Metalmanii ‘95 i podczas Nuclear Mosher Tour Acid Drinkers. W listopadzie 1995 r. ukazała się druga płyta zespołu „We Can’t Skate”, zawierająca jeden utwór w języku polskim „Buc” i jeden cover „A Boy In A Man’s World” z repertuaru amerykańskiego Mucky Pup. Luty i marzec 1996 roku Dynamind spędził na tournee wraz z Illusion i Flapjack, a także wziął udział w minitrasie Paradise Lost. Koncerty te odbyły się bez K. Śmiecha, który opuścił grupę. Wkrótce nastąpiły dalsze zmiany personalne, w wyniku których trzeci album zespołu „Mix Your Style” nagrany został w 1997 r. przez duet Kowalski-Jakubowicz (z gościnnym udziałem R. Wójcika i R. Mirochy oraz Bolca i Guzika z Flapjack). „Mix You Style” stanowiło podróż po różnych stylach - od typowego dla Dynamind hard core’u „Super Hero” przez rap „Chcemy być” aż po transowo podaną muzykę latynoską „Latino”. Jakiś czas po wydaniu albumu zespół przestał istnieć. R. Mirocha zaśpiewał na na „Fairplay” Flapjack. M. Kowalski przestawił się na muzykę techno, nagrywając jako DJ HiQ Koval płytę „HiQ Koval” (1999), w czym pomagał mu R. Mirocha.
Tekst z sieci.How To Get Your Band Noticed (1994)


 1. Disrespect 3:45
 2. How Come 3:45
 3. Back To Back 3:16
 4. Friendshit 4:29
 5. On & On I Yawn 3:04
 6. Frienshit [edit] 3:20
 7. To Y'All 3:50
 8. Intersentimental 4:39
 9. Short Story 2:47
 10. Everlive 3:14
 11. Into The Fire 2:46

We Can't Skate (1995)


 1. HTS
 2. We Can't Skate
 3. Bleed
 4. I Stay Up All Night
 5. Free Style
 6. Bad Day
 7. A Boy In A Man's World
 8. Mind Repsychling
 9. Buc
 10. K-750
 11. We Both Know
 12. It Can't Get Any Worse

Mix Your Style (1997)


 1. Into My Horror
 2. Super Hero
 3. My Style
 4. Latino
 5. Whatta Movie
 6. Chcemy Być
 7. Let's Get High
 8. Feel Like A ...
 9. She's Dancing
 10. Sayin
 11. Out Of My Horror
KLIK

2 komentarze:

anialek36 pisze...

Choć zupełnie nie mój klimat, to przyznam, że "Latino" jest całkiem niezłe:) Pozdrawiam serdecznie:)

k@mil pisze...

Piotrze, dzieki wielkie za tego posta.
Widze ze ich CD sa jeszcze na Allegro.
Wiec juz chyba wiem co Sw. Mikolaj przyniesie mi na gwiazdke :)