sobota, 3 września 2011

Zgroza

 Grupa powstała w 1997 roku,a była wynikiem spotkania Artura (gitara,wokal), Romka(bębny) i Dżenaja (perkusja).Wzmocnieni przez Dziwurę (bas) i Madeja (gitara) rozpoczęli muzyczna przygodę. Po wielu zmianach personalnych skład się stabilizuje a rolę wokalistki przejmuje Jahgood'a...
Pomoc przyjaciół z Namysłowa oraz upór sprawiają, że Zgroza rejestruje kasetę demo. Staje się ona pierwszą wizytówką zespołu ,bowiem dzięki wydawnictwu ”Zima” z Pyskowic ukazuje się jako ”Ku wolności”. Jednocześnie Zgroza stale prowadzi działalność koncertową.
Po jednym ze swych występów grupa nawiązuje kontakt z I&Igor'em - wokalistą zielonogórskiego Yo. Rozpoczyna  sie współpraca, której owocem staje się zmiana konwencji z ciężkiego roots, na znacznie bardziej zróżnicowany repertuar. W międzyczasie odchodzi Romek, a do zespołu dołącza Magda, która saksofonem rozbudowuje jego brzmienie i pojawiają się plany rejestracji materiału na płytę.
Jesień i zima roku 2000 upływa zespołowi pod znakiem pracy w studio oraz koncertowania. Pomocy w rejestracji materiału udziela Roger- przyjaciel z grupy Klinika a efektem współpracy jest płyta „Lew,” którą jak demówkę „Ku Wolności” wydaje muzyczna manufaktura Zima. W zespole następują kolejne roszady które nadają zespołowi coraz to lepszego brzmienia. Kolejną płytę "Message 4 U" nagrywają w studiu "Clash".  Później przychodzi czas na kolejne zmiany. Zespół zmienia nazwę na  Lion Vibrations ale postanawia pozostać przy tradycjach Zgrozy. Grają do dzisiaj i wydali kolejne płyty i mają na swoim koncie wspąłpracę z Jurkiem "Mercedesem" Mercikiem + wokalistą legendarnego R.A.P.-u.
Więcej o grupie na ich stronie:  http://www.lionvibrations.pl/


Ku wolności (1998)


1. Intro
2. Wojna
3. Upada Babilon
4. Ku wolności
5. Krzyże
6. Zagubiony
7. Właśnie ty
8. Babilon
9. Marihuana

KLIK

Lew (2001)


Message 4 U (2003)


1. Gdzie są
2 .Origin & Culture
3 .Jah-mek-ya
4 .Birth of the Lion
5 .We Live
6. Message 4U
7. My Reggae Riddim
8. Get Yourself
9. Ja i ja
10. Paradise
11. He is Almighty
12. Dub Live
13. Dub Paradise
14.  Dub & Culture

KLIK

Hasło: www.peb.pl

2 komentarze:

Nikt pisze...

Zabawna historia, ale mieszkałem, prawie 10 lat w mieście Brzegu, ale było to na długo przed powstaniem tego zespołu

Nikt pisze...

Heh, w Namysłowie. Skończyłem Technikum. Mieszkałem w koedukacyjnym internacie. Długo by opowiada ;-)
Ależ numer .....