niedziela, 29 lipca 2012

No Smoking

Rzeszowska grupa No Smoking powstała w listopadzie 1985 r. Jej podstawowy trzon tworzyli: Daniel Kleczyński (git. i voc.) oraz Marek Kisiel (g.b.). Jako duet zespół występował na koncertach, wykorzystując automat perkusyjny oraz zarejestrowane wcześniej w studio klawisze (nagrywane przez Łukasza Rędziniaka).Szerszej publicznosci zespół zaprezentował się w 1988 r. na festiwalu w Jarocinie i na "Poza kontrolą". No Smoking rozpadł się na początku 1990 r. Daniel Kleczyński mówił: "Stało się tak dlatego, że ja dążyłem do zastosowania w naszej muzyce nowoczesnej technologii - sekwenserów, samplerów - i budowania potężnego elektornicznego brzmienia, a Marek chciał grać 'czadowego, gitarowego rocka'. W końcu musiało to pęknąć." (Magazyn Muzyczny 11/1990)

Po rozpadzie zespołu Daniel Kleczyński założył zespół TRUMPETS AND DRUMS, natomiast Marek Kisiel został basistą innej rzeszowskiej grupy - 1984. Po No Smoking pozostały jedynie jeden większy artykuł o zespole z Magazynu Muzycznego nr 3/1989, nagrania koncertowe oraz pojedyncze utwory, zarejestrowane w rzeszowskim studiu RSC, w Rozgłośni Harcerskiej oraz w Izabelin studio, wydane w 1992 r. na bootlegowej kasecie "Unreleased", jak również jeden utwór na składankowej kasecie "Fala 3". Tekst z portalu http://dada.serpent.pl


Live - Jutro każdy będzie Bogiem


Unreleased
2 komentarze:

Anonimowy pisze...

To była moc...pametam bardzo dobry występ na Poza Kontrola...troszke sprzet sie sypal ale calosc zwalila z nog...jak na warunki naszych akustyków byl to profesjonalny choc nie za dlugi koncert...dzieki za przypomnienie zespolu-kolejnej perelki ktora znknela bez plyty :( tasmy Piotrze sa w Twym posiadaniu?

Piotr K. pisze...

Nie.
Materiał jest z sieci. Myślę że z bloga Stilon C-60.
Ale nie jestem pewien.