niedziela, 28 października 2012

Ga-Ga


Brak porozumienia w młodej i obiecującej grupie punkowej Zielone Żabki, laureata Jarocina 88, doprowadza do jej rozpadu w 1990 roku.
Na jej gruzach powstają dwie nowe formacje, Positive Vibration i Ga-Ga. 
Ta druga zostaje założona przez Smalca gitarzystę Zielonych Żabek w 1991 roku w Jaworze. W pierwszym składzie znaleźli się - Mirosław „Smalec” Malec (wokal, gitara), Piotr „Pietka” Dobosz (gitara) oraz Piotr „Broda” Wołyniec (perkusja). Zadebiutowali rok później na festiwalu w Jarocinie, na którym otrzymali nagrodę publiczności. W 1992 roku grali tam już jako goście.
W następnym roku ukazały się trzy płyty – jedna długogrająca – „Rebelia” oraz dwie koncertowe - „Oj! Oj! Oj!” i „Jarocin ‘93” (wydana w formie kasetowej). Na początku 1994 roku muzycy zagrali podczas krakowskiej Punkowej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Materiał z tego występu został wydany pod tytułem „Antymaterialne nadawanie”. Niedługo potem doszło do przetasowań w składzie - Smalec związał się z buddyzmem, a Broda i Pietka pożegnali się z grupą. Na ich miejsce zaproszono gitarzystę basowego Rafała Jankiewicza i perkusistę Leszka Skrzypulca. Wszystko to przełożyło się na zmianę brzmienia formacji, co słychać na wydanym w 1995 roku krążku – „Reinkarnacja”. W 1996 roku grupa zakończyła działalność. Smalec i Pietka powołali do życia nowy zespół - Radical News. W 2005 roku swoją premierę miał longplay „Czas Walki”, na który złożył się nigdy nie publikowany materiał studyjny z 1996 roku. W tym samym czasie Smalec doprowadził do połączenia składów Ga-Gi oraz Zielonych Żabek, co dało w efekcie Ga-ga/Zielone Żabki.

Recenzja płyty "Reinkarnacja" z miesięcznika "Tylko Rock".
Oj! Oj! Oj! (1993)

Rebelia (1993)


Jarocin '93 (1994) 
KLIK


Reinkarnacja (1995)


 
 
 
 
 


6 komentarzy:

agaK pisze...

Oj Oj Oj
Od czego zacząć :))))
Jarocin '93 oj działo się.
I Polska mecz przegrała i wkurwieni byli wszyscy.

grzesiek pisze...

nie w tym roku byl ten tekst tylko w 92 a co do tego ze nie wydali plytki od razu tylko po latach to byly problemy finansowe nie mieli kasy na wykupienie materialu gdzies o tym smalec mowil i jak dla mnie najlepsza ta plytka jest

Nikt pisze...

Gwoli prawdy, nie wiem jak inne wydawnictwa, ale Rebelia miłą również edycję CD. Pewnie to oczywistość, ale z wpisu Prezesa, nie wynika jasno, że tak było.

Piotr K. pisze...

Prezes nie musi wszystkiego wiedzieć , po to są komentarze aby uzupełnić i dopowiedzieć
Ja mam tylko "REINKARNACJE" na CD, reszta z sieci.

Na Tak pisze...

jakie śliczne zdjęcie jeszcze z Alfem i Dzagatpitą, perkusistą zespołu Natura

Krug pisze...

hey, re-upload please. thanx