wtorek, 26 marca 2013

Klub Płytowy "RAZEM"

To wielce zasłużone dla polskiej sceny rockowej wydawnictwo, kilka miesięcy temu wznowiło działalność. Jak narazie wydało trzy płyty które można kupić na allegro. Ja już je nabyłem i pomimo tego że są to digipacki, mają niezłą szatę graficzną i prezentują się dość dobrze. Krótko mówiąc , nieżałuję zakupu , czekam na kolejne wydawnictwa oraz zachęcam wszystkich, którzy lubią mieć coś materialnego na półkach z muzyką, do kupowania ukazujących się pozycji. Za parę lat będą one napewno rarytasami poszukiwanymi przez kolekcjonerów.
W załączeniu treść ulotki z płyty oraz zdjęcia kupionych przeze mnie egzemplarzy.

Po ponad 25 latach działalności w branży fonograficznej, nasza historia zatoczyła krąg... Po doświadczeniach nabytych w "Digitonie" i wydawnictwie "Yesterday", powracamy do naszych korzeni, do połowy lat 80tych i czasów Klubu Płytowego "Razem", który-tak naprawdę- zapoczątkował naszą historię.
Jeśli Państwo pamiętacie, Klub ten działał w latach 1984-1988 przy tygodniku młodzieżowym „Razem”. Funkcjonował krótko – zaledwie 5 lat, bo był to wówczas okres wyjątkowo trudny w dziejach rodzimej fonografii. Brakowało wszystkiego: kartonu na okładki i granulatu do tłoczenia krążków. Dodatkowo, nad naszą akcją wisiało całkowite niezrozumienie ze strony władz tygodnika, dla których płyty były wyłącznie nikomu niepotrze...bnym wynalazkiem. Wisiał też bat cenzury, który skutecznie niszczył wszelkie inicjatywy. O tym, ile było problemów z wydaniem np. płyty grupy Dezerter – wiemy tylko my. Ponadto, był to też okres ekspansji płyty kompaktowej, która na kolejne 20 lat wyeliminowała z rynku winyl, niszcząc nas nieodwracalnie.
W okresie swojego istnienia Klub Płytowy wydał 24 albumy z ponad 50-ciu nagranych tytułów. Co najważniejsze, wszystkie cieszyły się wielkim uznaniem słuchaczy, a debiutującym w Klubie artystom otworzyły drogę na polskie sceny. Tak było m.in. z zespołami: Sztywny Pal Azji, T.Love, Kobranocka, grupą Azyl P czy wspomnianym już Dezerterem...
Dziś ćwierć wieku później, usiłujemy reaktywować tę akcję. Ponieważ zachowały się wszystkie orginalne taśmy-matki, projekty obwolut, fotografie oraz nagrania koncertowe i taśmy demo- postanowiliśmy je ponownie wydać w wersjach zbliżonych do orginałów, wzbogacając niektóre edycje materiałami, jakie przed laty nie mogły zostać opublikowane, choćby ze względu na pojemność płyty winylowej.
Ponieważ pierwsze tytuły pojawiły sią już w styczniu- prosimy wszystkich zainteresowanych o możliwie szybki kontakt- nie tylko w celu rezerwacji (nakład ograniczony do 500 szt.) ale również w celu wzrażenia własnych opinii, a przede wszystkim- określeniu wydawniczych oczekiwań. Państwa listy i maile bądą dla nas naprawdę niezwykle ważne. Pozwolą bowiem stworzyć serię kolekcjonerskich płyt (CD i LP), na jakie czekacie i jakich poza Klubem "Razem" nie kupicie nigdzie...
 
Klub Płytowy "Razem", skr. poczt.15 00-954 Warszawa
tel. 506 36 36 26
 
Z poważaniem - Klub Płytyowy "Razem"
 
 

 
 
 

15 komentarzy:

Sandflyer pisze...

No to zdecydowanie pozytywny nius, tylko na Alle chwilowo widzę tylko winyle... Czy źle szukam?

Z tej serioi szczególnie jestem przywiązany do płyty Lombardu. To był kawał dobrej muzyki.

Piotr K. pisze...

Link do płyt poniżej
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=27430348

malarz pisze...

Też zakupiłem te płytki i czekam na następne ale obawiam się że wyjdą kolejne dopiero kiedy te 'zejdą'...

Andrzej Kowlik pisze...

1.Swoją drogą, ciekawe dlaczego, aż tyle lat te taśmy czekały na wydanie?
2.Ciekawa firma prowadzi sprzedaż na Alledrogo, tych wydawnictw, Takt. No nie wiem może to przypadkowa zbiezność nazwy, z istniejącą kiedyś tak samo nazwaną firmą.

Sandflyer pisze...

Nie, to nie zbieżność. Teraz są "legit" i tłoczą płyty...

PawelS pisze...

Kupiłem Deuter i Voo Voo za pośrednictwem Allegro, a zaletą odbioru płyt w siedzibie KPR była możliwość ucięcia sobie pogawędki z Krzysztofem Domaszczyńskim. :) Widziałem też owe słynne, nigdy niewydane (ale wydrukowane) okładki płyt Miliona Bułgarów (z reprodukcją obrazu Z. Beksińskiego) i Jajco i Gigantów (z czapeczką, której można odginać daszek). :-)

W moich egzemplarzach nie było jednak tej ulotki. :/ Są jedynie katalogi KPR z okładkami wszystkich płyt wydanych w latach 80-tych (szkoda, że czarno-białe). Czy ona była w płytach, czy w przesyłce?

Anonimowy pisze...

o jakie ulotki chodzi ?

Piotr K. pisze...

była w płycie

Sandflyer pisze...

No, hm, ehm, napisałem pod wskazany adres, ale nie dostałem odpowiedzi...

Jakby ktoś to czytał, to Di Rock Cymbalisten mnie interesuje... Pierwszą płytę mam na kasecie, drugą na winylu, ale bez okładki, tzn kupiłem w zastępczej.

PawelS pisze...

W której płycie była ta ulotka?

Piotr K. pisze...

Czemu tak ważna jest dla ciebie ta ulotka?
:-)
Była w płycie Voo Voo, która notabene brzmi świetnie.
Zdjęcie ulotki, może trochę niewzraźne bo robione telefonem,
poniżej.

http://imageshack.us/photo/my-images/803/20130405174003693.jpg/

PawelS pisze...

Dzięki za foto.

Dlaczego ważna? Bo nie lubię jak mi czegoś brakuje w kupionej płycie. To trochę tak jak w latach 80-tych kupić płytę i po latach dowiedzieć się, że niektóre egzemplarze (ale akurat nie mój) :/ miały jakąś wkładkę z tekstami czy plakat...

Piotr K. pisze...

Płyta Deutera też ma tę ulotkę.

M.K.ART pisze...

Open Fire też maiło ulotkę ale zaopiekowało się nią dziecko, niech się uczy od małości co dobre w muzyce:D

Krug pisze...

hey, re-upload Dezerter and Jak Punk to Punk please, all are old dead links. thanx