piątek, 8 marca 2013

Kobiety w Dniu Kobiet

Kobiety powstały wiosną 1999 w Trójmieście.
Zespół stworzyli Grzegorz Nawrocki i Anna Lasocka.

W roku 2000 nagrały swoją pierwszą płytę "Kobiety", która spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem słuchaczy oraz krytyków - wydało ją niezależne gdańskie wydawnictwo Biodro Records (grudzień 2000)
Koncertowały na żywo w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w radiowej 3-ce (marzec 2001)
otrzymały nominację do "Machinerów" (2001)
Utwór Marcello ukazał się na kilku kompilacjach (m.in. "Trójkowy Ekspress“), utwór Notre Lune znalazł się na wydanej przez nowojorskie wydawnictwo składance "New Music From Central & Eastern Europe" - Tamizdat (2001)
Muzyka z płyty "Kobiety" została wykorzystana w produkcjach filmowych (m.in."Segment'76")
zespół występował na festiwalu artystów miast nadbałtyckich ArtGenda2002 w Hamburgu

Grzegorz Nawrocki (gitara & śpiew) swoją pierwszą grupę prowadził w Berlinie w latach 1989-93. Po powrocie do Trójmiasta założył EGO, które działało do 1998 i wydało album "Światowid" w niezależnym wydawnictwie Antena Krzyku. Oprócz działalności w swoich macierzystych zespołach, Nawrocki współpracował z innymi muzykami sceny niezależnej, m. in. R. Brylewskim, R.T. Tymańskim, O. Deriglasoff, występując gościnnie na ich płytach (KURY, YUGOTON).

Anna Lasocka (gitara basowa & śpiew) – debiutowała muzycznie jako współtwórczyni zespołu KURY, w 1994 zaśpiewała na pierwszej płycie tej grupy, "Kablox - niesłyna histaria".

Karol Pawłowski (perkusja) - współpracował z grupą MIŁOŚĆ, z Jerzym Mazzollem (koncerty, muzyka filmowa, sesje studyjne), jest także współtwórcą trójmiejskiej MULTIWITAMINY.

Lasocka i Nawrocki - jako WARSZAWA GDAŃSKA, zaśpiewali w utworze Brygady Kryzys Centrala, zrealizowanym przez Andrzeja Smolika (wiosna 2002) oraz w utworze zespołu Maanam Luciolla, zrealizowanym przez Leszka Kamińskiego (wiosna 2003). Utwory te ukazały się na krążkach wydanych przez 3 Program Polskiego Radia – "Trójkowy Express".

Przez pierwszy rok działalności KOBIET perkusistą grupy był Przemek Momot - to z nim i z muzykami występującymi gościnnie – m.in. Maciejem Cieślakiem i Mikołajem Trzaską, została nagrana debiutancka płyta "Kobiety".
8 marca 2004 r. miała miejsce premiera promującego płytę tytułowego singla - "Pozwól sobie" a parę dni później ukazała się druga płyta KOBIET pt. "Pozwól sobie", wydana przez niezależną trójmiejską wytwórnię "Mandarynka".Kobiety (2000) 
KLIK


Pozwól sobie (2004) 
KLIK


P.s
Linki zapożyczone od Spekkio , info z netu

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

W 2 LINKACH JEST JEDNA I TA SAMA PŁYTA !

Anonimowy pisze...

Link do pierwszej plyty zespolu (znalzlem go w sieci) : http://polskiemc.wordpress.com/2012/12/26/kobiety-2000-kobiety/

Piotr K. pisze...

Poprawione

letterbomb pisze...

Fajnie by było jak do każdego prezentowanego zespołu/płyty dodawał byś teledysk z youtuba. Czytelnik czytająca post włączył by sobie przykładowy utwór i zaznał w empiryczny sposób klimat kapeli.

Pozdrawiam THExT Music Blog
http://thext.blogspot.com/

Cheat pisze...

i to mi sie podoba! =)

Anonimowy pisze...

Płyty można znaleźć na rockmaniak.pl Zobaczcie!!!