piątek, 25 maja 2007

Sygitowicz

Ryszard Sygitowicz rozpocząl karierę muzyczną w 1974 roku dołączając do grupy Zbigniwa Hołdysa "Dzikie Dziecko". W latach 70-tych współpracował m.in. z Haliną Frąckowiak oraz zespołami "Andrzej i Eliza", "Dwa Plus Jeden". W 1976 roku dokonał pierwszych nagrań radiowych z grupą "Bumerang". Od września 1980 roku do grudnia 1981r związany był z zespołem" Perfect" z którym nagrał debiutancki LP "Perfect".Po odejsciu z "Perfect"u prowadził samodzielną działalność artystyczną nagrywając dla radia i telewizji oraz wydając w 1985 roku solowy album "Bez grawitacji", a w 1989 roku album "Nikt nie woła", następnie z kompilacji tych dwóch albumów oraz nagrań dla radia i telewizji wydał w 1992 roku "The Best of Ryszard Sygitowicz".

W 1994 roku wraz z zespołem Perfect wznowił regularna działalność nagraniową i koncertową wydając album "Jestem" na którym znalazły sie Jego kompozycje: "Nie daj się zabić"," Siódma czytanka dla Janka", "Oddech Rosji"," Bujanie w obłokach"," Z życia idola"," Całkiem inny kraj", "Ołowiana kula" oraz w 1996 roku album "Geny" na który skomponował "Ja płyne pod prąd" oraz "Znak dla Ciebie".Tuż przed ukazaniem się albumu ponownie rozstał się z zespołem. W międzyczasie nagrał z Natalia Kukulską album "Światło" gdzie znalazły sie jego dwie kompozycje. W 1998 roku koncertował i nagrał płyte z Kasia Kowalska "Pełna obaw" na której również znalazło się jego 5 kompozycji. W 2000 roku wraz z Jackiem Królikiem stworzył formację Giganci Gitary z którą zagrał cykl koncertów na które zapraszani byli m.in Jan Bo, Styła z Dżemu i inni wykonawcy m.in Kasia Kowalska, Natalia Kukulska, Artur Gadowski i G.Turnau.
Koncertował i nagrywał również z wieloma gwiazdami polskiej piosenki m.in z Czesławem Niemenem, Marylą Rodowicz, Krzysztofem Krawczykiem, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Rybińskim, Grażyną Łobaszewską,Grażyną Auguścik, Marleną Drozdowską, Anną Jantar, Zbigniewem Jaremką, Ireną Jarocką, Majką Jeżowską, Darkiem Kozakiewiczem, Henrykiem Miśkiewiczem, Zbigniewem Namysłowskim, Czesławem Pieregorólką, Jerzym Satanowskim, Rudim Shubertem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Wojciechem Wagleskim, Zbigniewem Wodeckim .Bez grawitacji (1985)1.Opóźniony do Bostonu
2.Lewa prosta
3.Niespełnienie
4.Cavalcado
5.Na kacu
6.Bez grawitacji
7.Jamall
8.Przybłęda
9.Opus 1983
4 komentarze:

Anonimowy pisze...

...nowy namiar...

http://rapidshare.com/files/94743764/RS-Bez...-Vinyl_Rip-1985.rar

*** Pozdrawiam ***

Piotr K. pisze...

Dzięki.

Anonimowy pisze...

Ktoś wogóle słuchał tego zgrania Bez Grawitacji?

NA pewno nie ten co to zgrywał bo jakby posłuchał to by zauważł że strona A jest w MONO. Dobre, mocno, hardcorowe.

Zgrywający również był głuchy, co on tam powyprawiał w czasie obróki to kurwa uszy więdną.

BUUUUUUUUczy tak że uszkodzenie głośników niksotonowych murowane.


No nic idę poszukać winyla.

Anonimowy pisze...

Witajcie. A macie może link do kolejnej płyty Sigitowicza "Nikt nie woła"? Jeszcze przed chwila nie wiedziałem, że istnieje taka płyta. "Bez grawitacji" jest ciekawa. Interesujące jak rozwinął się na kolejnej płycie.

JP