środa, 16 maja 2007

TSA


Kilka następnych postów będzie uzupełnieniem tego co już było ,czy to w postaci solowych dokonań członków prezentowanych grup ,czy to rzadkich nagrań które przekazali mi przychylni ludzie od czasu kiedy zacząłem pisać ten blog, czy płyt z oficjalnych dyskografii które nie były tu prezentowane a o które prosili internauci oraz projektów w których muzycy prezentowanych grup uczestniczyli ,innych niż ich macierzyste zespoły.
Na pierwszy ogień pójdzie TSA z ostatniego koncertu w starym składzie nagranego w Łodzi podczas Rockowiska'83 a wydanego tylko i wyłącznie na kasecie w ograniczonym nakładzie 25 tys. Uzupełnie to płytą "Rock'n'roll" .

Oto co piszą o tej kasecie na oficjalnej stronie fan clubu TSA "Alien":

"Są rzeczy, których w życiu powinno się żałować. Ci wszyscy, którym nie dane było uczestniczyć w tym koncercie (niestety ja do nich naleze) niech po prostu żałują. Dziesięć tysięcy gardeł krzyczących: "Andrzej nie odchodź!!! Marek nie odchodź!!!" robiło niesamowite wrażenie. Występ grupy na łódzkim Rockowisku był wspaniałym hołdem złożonym fanom z całej Polski, bo na pożegnalny koncert pierwszego składu TSA przyjechali oni z każdego zakątka kraju. Zespół pokazał się w znakomitej formie, co szczerze powtarzali po koncercie muzycy "konkurencji", która też tłumnie zjechała do Łodzi. Największym, muzycznym zaskoczeniem ostatniego występu "złotego" TSA było zaprezentowanie premierowych utworów z rejestrowanej miesiąc przed festiwalem dla Poltonu płyty "HEAVY METAL WORLD". Mimo, że koncert był znakomity, wydana wiosną '84 przez polonijną firmę JAKO kaseta bardzo spłaszczyła efekt niezwykłości pożegnania "złotego składu" TSA. Nagrany "na setkę" z konsolety dźwięk po prostu brzmi kiepsko. Wyeksponowana sekcja zagłusza nie tylko gitary Andrzeja i Stefana, ale i wokal Marka. Największym jednak nieporozumieniem tej archiwalnej kasety jest wycięcie oryginalnej ścieżki z publicznością Rockowiska. Jak się okazało, materiał na kasetę miksowany był w Anglii, gdzie zamiast oklasków tradycyjnie gwizdano. Dlatego też próżno szukać na taśmie chóralnych śpiewów i okrzyków. Zamiast entuzjazmu fanów słychać jedynie nieokreślony szumoświst. I choć fatalnie się tego słucha, to wspomnienia powracają..."
Faceta który był realizatorem nagrania tego koncertu należałoby rozstrzelać! A jesli to za duża kara to powinien słuchać tego co spierdolił trzy razy dziennie do końca życie. Szkoda bo podobno był to jeden z najlepszych koncetrów TSA.


Rockowisko'831. Maratończyk
2. Ty On Ja
3. Kocica
4. Koszmarny sen
5. Trzy zapałki
6. Chodzą ludzie
7. Bez podtekstów
8. Plan życia
9. Wpadka
10. Alien

http://uploaded.to/?id=k7g8qt


Rock'n'roll (1988)


1. Jestem głodny
2. Wielki cud
3. Ciągle walcz
4. Wyciągam swoją dłoń
5. Francuskie ciasteczka
6. Wielka Fiesta
7. Roller Coaster
8. Nie mów tak, nie mów
9. Pierwszy karabin
http://rs36.rapidshare.com/files/22962380/6._TSA_-Rock_N_Roll___1988__www.peb.pl.rar

Haslo: www.peb.pl
P.S
Podziekowania dla Crazypablo

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Niestety, Rockowisko 83 zostało zdjęte z serwera, czy można prosić o ponowny upload?
pozdrowienia dla autora strony!
adams

Anonimowy pisze...

czerwony album
http://rapidshare.com/files/38940429/TSA_Czerwony_VBR.zip
pozdrawiam, artu

Anonimowy pisze...

Czy można by było prośić o TSA - Live (Rockowisko '83), bo zostało zdjęte z serwera... Bardzo bym prosił :D