niedziela, 28 marca 2010

OZ bootleg

Od kilku lat szperam po internecie, szukając interesujących i unikalnych rzeczy ale jak dotąd nie spotkałem się z żadnym koncertem Oddziału Zamkniętego w starym składzie z Jaryczewskim oprócz tego, który nagrał Markus w 1984 roku na przeglądzie "Rock nad Bałtykiem". Tak się złożyło że miałem okazję ogladać Oddział w początkach ich kariery kilka razy. Po raz pierwszy na jesieni 82 roku podczas ich trasy koncertowej po Polsce, jeszcze w składzie z Mścisławskim i Szlagowskim . Grupą suportującą co ciekawe, była Lady Pank , a właściwie Borysewicz i wpomagający muzycy; Paweł Mielczarek i Andrzej Polak . Po tej trasie sekcja rytmiczna Oddziału zasiliła Lady Pank. Po raz drugi podczas Jarocina 83, gdzie dali moim zdaniem niezbyt udany koncert albo poprostu wypadli słabiej na tle innych zespołów tam występujących. Ostatni raz w strym składzie widziałem Oddział właśnie podczas przeglądu "Rock nad Bałtykiem" w Kołobrzegu z początkiem sierpnia 1984 roku. Obok Oddziału wystąpili wtedy również : Lady Pank (bez Panasewicza, który kilka dni wcześniej został pobity w swoim rodzinnym mieście), TSA, Lombard, Azyl P, Instytucja, Śmierci Kliniczna , Shakin Dudi a reszty niestety nie pamiętam (może ktoś uzupełni ?). Co jeszcze pamiętam z tego przeglądu ? Hmm... Pole namiotowe przy amfiteatrze, na którym mieszkałem, pełne fanów a sciślej mówiąc fanek, Lady Pank w kolorowych fatałaszkach i kosmicznych makijażch. Mnóstwo milicji kontrolującej na każdym kroku. Zadymę po występie TSA, już nie pamiętam z jakiego powodu ale wtedy o powód nie było trudno. Takie to były czasy.

Dziękuję Markusowi za nagranie tego koncertu. Jakość kasprzakowa ale czy to ma jakiekolwiek znaczenie ? Kto wie czy to nie jedyny bootleg jaki pozostał po Oddziale w składzie z Jaryczewskim.Oddział Zamknięty - Rock nad Bałtykiem '84


1. To tylko pech
2. Odmienić los
3. Nazajutrz
4. Swiat rad
5. Jestem zły
6. Obudź się
7. Kameleony żony
8. Party
9. Odlot
10. Debiut
11. Reda nocą
12. Twój każdy krok
13. Andzia
14. Protekcji lekcja
15. Pokusy
16. Zabijać siebie
17. Bobby X
18. Na to nie ma ceny
19. Oddział zamknięty

KLIK


23 komentarze:

Anonimowy pisze...

pio...do 17 numerku ladne rozpakowuje,a późnej pyta o hasło??????

Anonimowy pisze...

oj bardzo przepraszam(jest ok,sciaglem 2 raz...tak to z tymi rarami bywa...pozdrawiam z gor)

Analogowe ucho. pisze...

Ależ zalany w trupa, trzeci od lewej. Do tego ten makijaż. Strach się bać ;-)

Analogowe ucho. pisze...

W sumie "malowani chłopcy"

Anonimowy pisze...

Faktycznie jakość nie ma większego znaczenia. Piękne dzięki. Przywołujące wspomnienia.
Wielkie dzięki.

Anonimowy pisze...

kurde, Jary na tym zdjęciu wygląda jak członek jakiejś kapeli horrorpunkowej...

Anonimowy pisze...

Dla niewtajemniczonych - dziwne odgłosy, które słychać chociażby w kawałku "Świat Rad" (2minuta, 50 sekund), to nadlatujący Mig-23 z radzieckiej jednostki stacjonującej w pobliskim Bagiczu. Lotnisko w Bagiczu znane było z tego, że w 1989 r. uszkodzony MIG-23, z którego katapultował się pół minuty po starcie radziecki pilot, przeleciał nad NRD i bezkarnie nad terytorium NATO (RFN, Holandia), rozbił się dopiero w miasteczku Kortrijk w Belgii. Ale to tak na marginesie. Markus

Anonimowy pisze...

ale mordy!
za sam wygląd 20 lat cięzkich robót powinni dostac.
ja wiem ze takie czasy byly, ale obecnie to po prostu smiesznym się zdaje byc.....

Kissarmy pisze...

Śmiejcie się dla mnie to najlepszy polski band. Oczywiście jeśli chodzi o ich pierwszy skład. Mam obiecany koncert ze środy z antyradia. A za ten materiał to masz Piotr u mnie whiskacza !!!

Piotr K. pisze...

Whiskacza postaw Markusowi bo to on nagrzwał. Ale jeśli potrzebujecie pomocy to z zrobię to z przyjemnością.
:-)

Anonimowy pisze...

Markus mówi: nie whiskacza, wystarczy zwykły, ludowy produkt lokalnego browaru BROK(i taniej Wam wyjdzie). A tak przy okazji to komentarz anonimowego: "ale mordy!", świadczy raczej o dziwnym remizowym poczuciu estetyki (nieletniego) piszącego! Czy "kreacje" np. Dody, Górniak, stuningowanej Chylińskiej nie są po stokroć bardziej załamujące?! A poza tym szczerość przekazu: "Wyglądam ponieważ" - tego się obecnie nie praktykuje! Teraz obowiązuje: "wyglądam, bo to się (mamy nadzieję) sprzeda"...

Agata pisze...

To nagranie to spełnienie moich marzeń. Poznalam Jarego w zeszlą niedzielę, występowal gościnnie na premierze plyty" Wielki Zen" zespolu Vintage. Byl też Pogorzalka. Robią niesamowite wrażenie. Bylam na milionie róznych koncertow ale takiej pary w życiu nie widzialam. Ludziska nagrywali ale niestety nie chca sie podzielic filmem:(. Pocieszające jest to, ze Vintage zamierza wydac ten kocert na DVD. Oby jak najszybciej :)

Anonimowy pisze...

A jakie jest hasło?

Anonimowy pisze...

Czy jest szansa na jakość we flac lub ape?

Anonimowy pisze...

Dzięki za ten bootleg. Miałem kiedyś nagrany koncert z Wrocławia, chyba z roku 1983, ale zginęła mi kaseta. Czy ma ktoś jeszcze jakieś stare nagrania Oddziału lub nowe Jarego?

Ruta pisze...

Rock nad Bałtykiem 84 odbył się w dniach 27-28 lipca (może miał i trzy dni, bo nie sądze aby wcisnięto OZ, Lady Pank i TSA w jeden wieczór). Uczestnicy nocy 28 to początkujący Gedeon Jerubbaal, AzylP., Banda i Wanda, Lombard. Pamiętam, że wolelismy zagrać przed Śmiercią Kliniczną, Instytucją i OZ, ale się nie udało.

Piotr K. pisze...

Jesteś pewny co do tych dat ?
Bo mnie się wydaje że Rock nad Bałtykiem był po Jarocinie a więc w połowie sierpina.

Anonimowy pisze...

Na pewno to było w lipcu. Nie mam pewności co do OZ ale Lady Pank i TSA grali w jeden wieczór. Po pobiciu Panasa nie było pewności czy przyjadą i organizatorzy awaryjnie ściągali TSA jako gwiazdę wieczoru. Potem był problem kto ma grać ostatni. Ostatecznie wybrano salomonowe rozwiązanie TSA jako pierwsze (na jedno ucho gorzej słyszę do dzisiaj:)) a na koniec LP. Całość śpiewał Borysewicz. To był fantastyczny koncert.

ps. jeśli kotoś ms nagrania Lady Pank z tego koncertu, proszę o namiary.

ricardo pisze...

Ad. "na marginesie" - ja kolekcjonuję PŁYTY, a nie nagrywajki - ale wydania są tak małe, że te płyty (np. OZ, TSA) chodzą po 200, a TSA - 52 dla Przyjaciół nawet... 800zł. !!!
I co z tym zrobić ? Gdyby wznawiali wydania, sami też by na tym zarobili, a tak zarabiają handlarze... :-((
PARANOJA...

Piotrek G pisze...

Witam ,czy ktoś mógłby odświeżyć linka do pobrania bootlegu ?

Anonimowy pisze...

Witam. Bardzo proszę o ponowne udostępnienie tego koncertu. Minęło już kilka lat. Czy jest wersja w plikach flac lub wav? Proszę również o zamieszczenie innych bootlegów Oddziału Zamkniętego. Dzięki!!!

Anonimowy pisze...

Prośba do PiotreK i PoWeSoku, który napisał:
PoWeSoku pisze...
Witaj
_PiotreK_
dozucam koncert _"O.Z."_

> http://www.mediafire.com/?5dzmdrxymtd < (56.15 MB)

> http://www.mediafire.com/?802msdybvg9 < (60.92 MB)

o podanie nowych linków do ww. koncertu i Rock Nad Bałtykiem oraz singli.

Dziękuję i pozdrawiam!!!

Anonimowy pisze...

Poszukuję materiałów w formacie mp3 lub najlepiej bezstratnym (flac, wav) płyt winylowych i kaset magnetofonowych:

Oddział Zamknięty – Oddział Zamknięty (rip z LP)
Oddział Zamknięty – Reda By Night (rip z LP oraz pierwszej kasety MC z bonusowym utworem Oddział)
Oddział Zamknięty – Single z lat 80-tych (rip z SP)
Oddział Zamknięty – Rock Nad Bałtykiem ’84 (rip z MC)
Oddział Zamknięty – Hala Gwardii ’84 (rip z MC)
Oddział Zamknięty – Rockowisko ’82 (rip z MC)
Oddział Zamknięty – Rockowisko ’83 (rip z MC)
Oddział Zamknięty – koncerty z lat 80-tych (rip z MC)
Azyl P. – Live (rip z LP)
Azyl P. – koncerty z lat 80-tych (rip z MC)

Jeśli ktoś posiada kasety magnetofonowe z koncertami Oddziału Zamkniętego z lat 80-tych, a nie może ich zripować, to proszę dać znać. Mogę odkupić je lub pożyczyć. Na pewno oddam.

Pozdrawiam
marcinek1-83@o2.pl