sobota, 8 maja 2010

Zgoda

Akurat tak się złożyło że wczoraj musiałem przejechać kilkaset kilometrów, więc jak to zwykle bywa zabrałem z półki kilkanaście płyt aby umilić sobie jazdę. Jedną z nich była płyta grupy Zgoda i tak sobie pomyślałem żeby ją tu wrzucić. O grupie nie wiedzałem prawie nic poza tym że grał w niej Paweł Piotrowski basista Dezertera. W internecie też ciężko cokolwiek znaleźć. Grupa powstała w 1986 roku w Warszawie a ostatni koncert dali latem 1993 roku. Album wydany w 1992 roku to jedyne co po sobie zostawili. Nagrali go następujący muzycy: Bobby-wokal, Gutek-perkusja, Artur Affek-gitara , Paweł Piotrowski-bass ; grający w tzm składzie od 1990 roku. W muzyce grupy słychać wszystko to co działo się w rocku na początku lat dziewięćdziesiątych. Mieszanka różnorodnych gatunków; od metalu po reggae, z połamaną, uroznaiconą rytmiką i częstym zmianem tempa. Słychać tu wyraźnie fascynację hardcorowymi wykonawcami spod znaku Bad Brains. Muzyka zawarta na płycie raczej nie obroniła się po tych 18 latach, no może poza grą gitarzysty, która jest niewątpliwie najmocniejszym atutem tego wydawnictwa.


Zgoda (1992)


1. We Are Zgoda Crew
2. I Thinking About You
3. Living Desire
4. Future Is In My Hands
5. It's Not A True
6. Don't Wanna Loose You
7. Revolution
8. Zgoda Reagge

KLIK

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

czyzby nikt nie pamietał zgody? gitarzysta affek gral pozniej za sadowskiego w houku a bobby chyba zniknal z tzw polskiego szolbiznesu

Daniel pisze...

Czy ktoś jest w stanie rozszyfrować pseudonimy Bobiego i Gutka?

Chcę to wrzucić do Archiwum Polskiego Rocka i fajnie by było mieć komplet danych.

Piotr K. pisze...

Gutek to Andrzej Zagalski ,grający wcześniej w TZN Xenna i Deuterze

Anonimowy pisze...

Bobby to Maciek Sinkowski,znany również jako MC Bobby Peru. Działa jako DJ, zajmuje się też nagraniami. A na basie w pierwszym składzie grał Piotr "Shpenyagah" Strębicki.