wtorek, 18 stycznia 2011

Yokashin

Yokashin został utworzony w marcu 1995 r. w Warszawie przez wokalistę Zbigniewa Bieniaka (znanego wcześniej z Oddziału Zamkniętego i College'u ) oraz Daniela Howorusa – gitarzysty współpracującego z Kasią Kowalską . Skład uzupełnili Piotr Konarski – perkusja i Krzysztof Mrass – bass. Nazwa zespołu wywodzi się z pozdrowienia Indian ze szczepu Szoszonów, zaś znak zespołu jest kopią indiańskiego totemu. Zadebiutowali na antenie Polskiego Radia w Olsztynie dokonanymi w tamtejszym studio nagraniami. Pierwszą płytę nagrali i wydali przez własną firmę zaledwie po dwóch miesiącach działalności. Płyta zyskała pochlebne opinie wśród recenzentów a grupę może zbyt pochopnie porównano do Led Zeppelin.
Oto co muzycy powiedzieli na ten temat w wywiadzie dla "Tylko rock" z października 1996 roku.

Zbyszek Bieniak - "My nie chcemy kopiować Led Zeppelin, absolutnie. Jesteśmy po prostu zafascynowani tym co oni robili i odnosimy się do tego. To są dla nas mistrzowie świata. Czerpiemy garściami z Led Zeppelin , lecz nie rżniemy."
Daniel Howorus dodaje: "Być porównywanym do nich to żaden wstyd, przeciwnie, jesteśmy z tego dumni. Często jest tak że siedemdziesiąt procent się ściągnie , trzydzieści doda swojego i wychodzi z tego coś nowego. W naszej muzyce tak jest i ja się do tego przyznaje."

W 1996 r. w tym samym studio nagrywają kolejną płytę zatytuowaną "Shake Down" wydaną przez BMG Music. Płyta nastawiona na bardziej komercyjnego odbiorcę była mieszanką różnych styli i klimatów. W sumie było na niej kilka potencjalnych przebojów ale żaden z nich właściwie wielkim hitem nie był. Rok później Daniela Howorusa zastąpił Sarban Kubeisi. Yokashin rozpadł się w 1999 r.
Wznowił działalność w 2002 r. Obecnie tworzą go: Zbigniew Bieniak – voc., Piotr Konarski – dr., Tomasz Targoński – g., Piotr Traczyk – g., Rafał Turek – bg.

Więcej o grupie na ich stronie http://www.yokashin.pl/
Zbyszek Bieniak odwiedza czasami tę stronę więc pozdrawiam go serdecznie i polecam również jego stronę http://www.bieniak.com/Yokashin (1995)KLIKShake Down (1996)KLIK

Hasło : brak

2 komentarze:

Jacek Sosna pisze...

Bardzo rock n rollowa okładka, bardzo :-)

Endi pisze...

Jest jeszcze Ep-ka z (chyba) 2005roku.
No i singiel zespołu IMISH oraz materiał na płytę tego zespołu, który nie został wydany.
IHISH to Bieniak, Howorus, Nejman i Majderdrut.