środa, 30 listopada 2011

Dezerter ocenzurowany

Nie ma co się rozpisywać na temat tej kasety, można znaleźć dużo informacji w sieci. Była ewenementem w czasie kiedy się ukazała ze względu na ingrencję peerelowskiej cenzury w materiał a przez lata stała się legendą. Podobno były dwa nakłady tej kasety wydane przez Polton. Pierwszy ocenzurowany (poniżej) , drugi nie. Jest to moje zgranie w formacie lossless , jeśli ktoś chce mp3 proszę napisać.

Dezerter (1987)
KLIK

Pass: piotrK

7 komentarzy:

martututu: pisze...

ooo dezerter!!!! kojarzy mi sie nieodmiennie z tatą i byciem dzieciakiem....... dziś słucham już trochę innej muzyki, ostatnio wciaz chodzi mi po glowie taki jeden zespolik, odkrylam ich na konkursie 'scena machiny' :)))) polecam sprawdzic, dobre, polskie, gitarowe granie.... ;))) http://www.scena.machina.pl/#/483/ :)

mietek pisze...

z tą nieocenzurowaną wersją to chyba legenda miejska. pozdrawiam.

Piotr K. pisze...

Chyba jednak nie . Dwóch ludzi już potwierdziło że mają tę samą kasetę Poltonu ale nieocenzurowaną.
Popatrz na okładkę na Discogs. Wewnętrzne strony różnią się , różne są również lata ich druku.
Więc wydaje mi się że nakład z 87 roku był ocenzurowany a z 88 - nie.

winylek pisze...

To nie tak.
Były trzy edycje na kasecie tej płyty.
Pierwsza którą tutaj przypominasz, druga, to ta do której odwołujesz się do discogos, trzecie która okazała się wraz z edycją CD Poltonu, już z początku lat 90.
Twoja jest, ocenzurowana, tak samo jak edycja winylowa. Swoją drogą, nie wiadomo, czy aby ta edycja kasetowa nie ukazała się przed edycją winylową, która ukazała się, w rok po nagraniu płyty.
Ostatnia edycja kasetowa to wydanie Poltonu, już z lat 90, tożsama z edycją CD, przeźroczysta kaseta, takich Polton w latach 80 nie wydawał, z materiałem , bez ingerencji cenzury.
Zagadkowa jest edycja pośrednia.
Inna opis na okładkach, na pewno edycja z lat 80. Ale z jakim materiałem? Ocenzurowanym, czy nie ocenzurowanym? Pewności nie ma. NA mój gust, to edycja również ocenzurowana, dodatkowy nakład.... jeszcze przed edycją CD, nie ocenzurowaną, ale pewności nie mam.

winylek pisze...

W tym samym roku, 1988, wyszedł winyl Kory z Pudelsami. Również był ocenzurowany. Owymi pikami. Który winyl był pierwszy na rynku nie pamiętam. :-)

sid72 pisze...

Były co najmniej dwie wersje jedna z piiiskami,druga bez,wiem bo miałem obie,różniły się też jakością i chyba daty miały rozbieżne o rok [87+/-1]ale pamięci nie ufam,a i okładek powódź nie oszczędziła.Dla mnie osobiście od zawsze płyta nr.1.

Anonimowy pisze...

ze swojej strony potwierdzam istnienie kasety z wersją nieocenzurowaną, sam mam dwa egzemplarze tej taśmy i chętnie wymienię jeden na ten z wersją ocenzurowaną