poniedziałek, 30 stycznia 2012

Nowości Serpenta

KAFEL
Przekrojowa płyta tej bardzo ciekawej grupy, prowadzonej przez Dariusza Krzywańskiego, z którym swoją karierę rozpoczynała Katarzyna Nosowska.
Część pierwsza (1982–1986) prezentuje nagrania z prapoczątków działalności. Zdecydowany ukłon w kierunku eksperymentów bliskim Throbbing Gristle. Nie jest to jednak muzyka agresywna, kąsająca, czy hałaśliwa. Artysta poszukujący, który zadbał o melodie, smaczki aranżacyjne i tradycyjną kompozycję. Mnogość pomysłów, jak na nagrania sprzed prawie 30 lat.
Płyta druga (1989–1992) to wyznaczony już szlak. Zimnofalowa atmosfera miesza się z ciężkim rytmem automatów perkusyjnych. Mocny bas współgra tu z ambientem, który oscyluje pomiędzy sekwencyjną elektroniką i industrialem. Liryczność i forma wypowiedzi w tekstach nadaje całości specyficznego charakteru.
To pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się miłośnika poszukującej muzyki, zaprawionej szczyptą najlepszych dokonań sceny gotyckiej przełomu lat 80/90.

Więcej info na stronie   http://www.requiem.serpent.pl/kafel


Np.WAT, MARCHLEVSKI, 27-29Absolutny mus dla wszystkich fanów muzyki industrialnej.

Płyta prezentująca trzy grupy skupione wokół włocławskiego wydawnictwa WAT. Np.WAT – teatr muzyczny w duchu The Residents. Marchlevski – prekursorzy polskiego industrialu, z którego narodził się Kinsky. 27-29 – transowy postindustrial, którego bazą były rowki kończące płyty winylowe, ich zapętlenia i manipulacje. Wydawnictwo w formie 60 stronicowej książki.

Więcej info na stronie  http://www.requiem.serpent.pl/wat

8 komentarzy:

piotyr2 pisze...

Kiedy link? xD

Piotr K. pisze...

Za dziesięć lat.
:-)

winylek pisze...

będę czekał ;-)

Anonimowy pisze...

Doskonałe pozycje...zwłaszcza płyta "włocławska" wkroce Legendarne Ząbki!!!!no sa jeszcze Dusseldorf i 997 nie mówiac o Końca Taniec czy Nemezis...
KUPOWAĆ!!!dzieki temu będzie wiecej:)

Anonimowy pisze...

http://ising.pl/nagranie/15nqnnlccds,Honey-Sabotaz

Zajrzyj i oceń!

Anonimowy pisze...

Mam jeszcze to na kasetach, miło będzie posłuchać odświeżone wersje. :)

Edgar pisze...

To są nowości Requiem Records -też dostałem maila.
Płyta z Marchlevskim jest przewidziana do zakupu na miesiąc luty :-)

Anonimowy pisze...

A ja juz mam te plyty i jeszcze Legendarne Ząbki:)Robia wrazenie jak najbardziej pozytywne...