czwartek, 31 maja 2012

Uwolnić Rafała "Kwaska" Kwaśniewskiego !!!

.


Prezydent RP, Premier RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Rzecznik Praw Obywatelskich,

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Wiejska 10
00-902 Warszawa

sm.sekretariat@msz.gov.pl
biurorzecznika@brpo.gov.pl
listy@prezydent.pl
kontakt@kprm.gov.pl


Zwracam się z prośbą o zainteresowanie i pomoc w sprawie Rafała Kwaśniewskiego( ur. 28 lipca 1966), skazanego - według dostępnych informacji - na karę więzienia za wielokrotne posiadanie narkotyków.

Rafał Kwaśniewski jest gitarzystą, wokalistą, kompozytorem. Występował w najlepszych polskich zespołach rockowych: m.in.w Kulcie (w 1989 roku), Elektrycznych Gitarach (współzałożyciel), Dezerterze, współpracował też z Homo Twist. Założył także własny projekt pod nazwą PRL, obecnie o statusie zespołu kultowego.


W świetle obecnej dyskusji na temat zasadności penalizacji posiadania narkotyków, jak i faktu, iż Rafał Kwaśniewski nie wyrządził nikomu krzywdy swoją działalnością, jak i uznając jego wpływ na polską scenę muzyczną i kulturę w Polsce przełomu lat 90-tych, wnioskuję o jego ułaskawienie. Z tą prośbą zwracam się do Prezydenta RP i innych instytucji państwowych wymienionych w dokumencie.


Jako że pobyt w więzieniu człowieka wolnego już od nałogu nie ma w żadnym stopniu wpływu na jego walkę z nałogiem, jak i jakakolwiek "resocjalizacja" poprzez pobyt w zakładzie karnym jest wątpliwa, uwolnienie Rafała Kwaśniewskiego pozwoli mu na powrót do tworzenia muzyki, pomoże mu się odbudować psychicznie, jak i rozwiąże problem przepełnienia więzień. Tak błahe zarzuty bowiem nie powinny kończyć się karą pozbawienia wolności.


Z góry dziękuje za zainteresowanie się sprawą Rafała Kwaśniewskiego i podjęcie interwencji w tej sprawie.


Niżej podpisany
Marcin Bielowicz
30-535 Kraków


Miasta w komie: KwasekBardzo proszę wszystkich którzy odwiedzają blog a nie obojętny im jest los Rafała o podpisanie tej petycji. Nawet jeśli ona w niczym nie pomoże to napewno nie zaszkodzi. Rafał nie jest kryminalistą , poprostu wybrał taką drogą życia która w pewnym momencie skrzyżowała się z obowiązującym prawem.

Bardzo proszę Ciebie który to czytasz o pomoc. To naprawdę mały wysiłek stuknąć kilka razy w klawisze, nic Cię to nie kosztuje a dla Rafała może to być sprawa życia lub ......
 Tutaj można podpisać petycję.


P.s
Do wszystkich którzy prowadzą jakieś blogi.
Wrzućcię proszę małą informację i link do strony z petycją na swoje blogi. Więcej ludzi ją podpisze, większa szansa że może ona w czymś pomóc.16 komentarzy:

dati pisze...

Sorry ale to jest przesada! Cenię tego bloga, ale ta akcja to jest jakies nieporozumienie!!! Jeżeli gościowi udowodniono posiadanie (wielokrotne!!!) narkotyków to nie ma znaczenia kim jest, jak się nazywa i gdzie grał. Bardzo się cieszę że dostanie karę więzienia. Każdy, bez względu na to kim jest.

Anonimowy pisze...

Ty chyba jesteś kompletnym pojebańcem - niejaki dati. To, co piszesz to szczyt buractwa i nierozumienia problemu. To, co z tego, że narkoman posiada narkotyki? Czy za to ma iść do więzienia? Kretynie jeden. Do więzienia powinni być wtrącani ludzie, którzy handlują narkotykami. A blog jest OK. Tylko żal, że tacy debile go czytają.

Anonimowy pisze...

Wysłuchałem wypowiedzi Kwaska.
Pamiętam również niejakiego Szczotę z Kultu (nie żyje, heroina).

Nie podpiszę tej petycji, nie będę nikogo do tego namawiał.

Wypowiedź Kwaska utwierdziła mnie w tym przekonaniu.


Natomiast jestem za depenalizacją zażywających.

Nikt pisze...

http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105402,11721898,Kwasniewski____Bladzilismy_w_sprawie_narkotykow.html

----------------------------

Te literki i cyferki to już takie wymyślne, że nie długo z lupą trzeba będzie rozszyfrowywać.

Nikt pisze...

Tą ustawę trzeba jak najszybciej zmienić, a poszkodowanych w wyniku tej ustawy Państwo Polskie powinno wypłacić, jeśli nie odszkodowanie to przynajmniej zadośćuczynienie.
Skazywano nie tylko za posiadanie ale również za to, że było się w pomieszczeniu w którym znaleziono marihuanę. A że nikt się nie przyznał, to wszyscy obecni dostali wyroki 2 lata pozbawienie wolności w zawieszeniu na 3 lata.
Służę takim wyrokiem gdyby ktoś nie wierzył.
Jaki to jest dramat,taki wyrok. szczególnie dla młodego człowiek, to wie tylko ten kto tego doświadczył.
A co dopiero zamykanie ludzi w więzieniach za posiadanie.
Resocjalizacja w więzieniu to jest kompletna fikacja.

peiter pisze...

moge podpisać petycję - o jak najrychlejsze prawne uznanie nikotyny za narkotyk

krk pisze...

prawo jest po to by je respektować i wszyscy powinni być wobec niego równi. czy ktoś ćpa czy diluje, nie ważne - powinien liczyć się z tym, że jak wpadnie to zostanie ukarany. ta petycja to jakiś stek bzdur.

Anonimowy pisze...

Tez uwazam, ze ta poetycja to stek bzdur. Jej autor oraz ci, ktorzy sympatyzuja z trescia petycji, powinni raczej odwiedzic Kwaska w wiezieniu i sprobowac namowic go do leczenia i/lub mu takie leczenie zorganizowac. Historia rocka zna wiele przykladow smierci z przedawkowania, wiec wyglada na to, ze kara wiezienia uratowala, a na pewno przedluzyla, Kwaskowi zycie.
Ci co domagaja sie tylko uwolnienia Rafala, bez podjecia jakichkolwiek innych dzialan mogacych pomoc mu uwolnic sie od narkotykow, wydaja na niego wyrok smierci!

Piotr K. pisze...

Człowiek poprosił o umieszczenie jego petycji na moim blogu i to zrobiłem. Nie widzę w tym żadnej przesady. Na początku lat 80-tych uczestniczyłem w manifestacjach WiP i Międzymiastówki Anarchistycznej w Krakowie, gdzie domagano się uwolnienia z pierdla Maleńczuka (siedzał za odmowę służby wojskowej) , to i teraz pokrzyczę aby uwolnić Kwaska. Ludzie którzy mówią że prawa trzeba przestrzegać, to krótkowzroczni idioci albo nieźle ustawieni w systemie kolesie, którym na rękę obecne takie status quo. Z prawem trzeba walczyć i w ten sposób go ulepszać. Kiedyś robiło się to na ulicach , dzisiaj mamy bardziej demokratyczne metody, takie właśnie jak ta petycja. Może facet trochę emocjonalem podszedł do tego ale lepiej tak niż nijak.

mietek pisze...

śmiać mi się chce. "prawa należy przestrzegać". za którymś tam razem jak zdawałem na prawo jazdy, gość uwalił mnie na placu manewrowym, bo zatrzymałem auto między jednym a drugim manewrem - "za niezachowanie płynności jazdy na placu manewrowym". był taki wymóg wtedy. ale dwa miesiące później juz tego wymogu nie było, bo stosowne przepisy się zmieniły. więc co, przed uchwaleniem ustawy Kwasek nie był przestępcą, nie? a w momencie jej podpisania nagle sie nim stał.
oczywiście jak się domyślacie ten egzaminator to była największa żyła, wieloletni postrach całego ośrodka, któremu później udowodniono wieloletnie branie łapówek.

mietek pisze...

aha, a jakby któryś z tych legalistów nie zauważył, to przypominam że ułaskawienie TEŻ jest elementem systemu prawnego, a nie jakimś działaniem bezprawnym.

Guma pisze...

a ja podpisałem. uważam, że w więzieniach powinni siedzieć mordercy i złodzieje a nie narkomani. poza tym w więzieniu też narkotyki są dostępne.

T-Virus pisze...

Podpisałem, bo mimo wszystko szkoda mi tego artysty...

Anonimowy pisze...

Nie ważne kim jest, co robi, jakie poglądy ten człowiek ma - za takie rzeczy nie powinno się trafiać do więzienia. W zasadzie to jest nieco niesprawiedliwe, że w ten sposób ludzie ujmują się jedynie za muzyków, lub inne rozpoznawalne postacie, ale powód jest słuszny.

Anonimowy pisze...

Dajcie spokój. Kwaśniewski to zdegenerowany żulero, zwykły heroinista i alkoholik, który włóczył się po krakowskich knajpach i naciągał ludzi, opowiadając kombatanckie gadki o swojej wielkiej karierze muzycznej.
Piszcie takie listy w obronie małolata przyłapanego z dżojntem, a nie menela ładującego w kanał

Anonimowy pisze...

Oczywiście że to przesada chorych ludzi zamykać do więzienia, może na przymusowy odwyk ale nie 7 lat !!!!!!!do mamara!!!!!!!
to chory kraj to chory kraj