czwartek, 13 grudnia 2007

Wolność

Dzisiaj również, postanowiłem wrzucić składankę zrobioną przez siebie a zawierającą utwory które w jakiś sposób kojarzą mi się z wolnością (i to niekoniecznie w sensie politycznym).
Co to jest wolność ? Istnieje wiele jej definicji ,ale w każdej powtarza się stwierdzenie, że jest to brak przymusu. Nie przypadkiem pojawia się ten zestaw właśnie w dniu dzisiejszym, który chyba do końca życia będzie mi się kojarzył z przymusem ,przemocą, zniewoleniem i brakiem tejże wolności.Wolność ( by piotrK)

1. Rezerwat - Modlitwa o więź
2. Marek Jackowski - W życiu trzeba zawsze wolnym być
3. Daab - Przesłanie z daleka
4. Maanam - Granice
5. Róże Europy - Mamy dla was kamienie
6. Ryszard Riedel - Blues dla Dzidka
7. Izrael - Wolność
8. TSA - Bez podtekstów
9. Abbadon - Rewolucja
10.Kult - Po co wolność
11.Śmierć Kliniczna - Sahara
12.Maanam - Krakowski spleen
13.Chłopcy z placu broni - Kocham wolność
14.Dezerter - Urodziłem się 20 lat po wojnie
15.Kobranocka - Hipisówka

http://www.divshare.com/download/3071274-7f3

8 komentarzy:

emanuel pisze...

jutro robię w netowym radyjku audycję z podobną muzyką i z podobnego powodu. wiedzieliście, że według ludowych wierzeń 13 grudnia to dzień w którym Szatan ma największe szanse zawładnąć światem, w którym złe moce wychodzą na powierzchnię (stąd chrześcijanie ustanowili w tym dniu święto Łucji)...?

Piotr K. pisze...

Dowiedziałem się o tym nie tak dawno, przygotowując post o Izraelu wyczytałem to w jednym z wywiadów z Brylewskim.Emanuel odwiedziłem twojego bloga,oby tak dalej.Moja wiedza na temat metalu kończy się gdześ w na połowie lat 90-tych,a potem jest biała plama. Ale od czasu do czasu coś sobie zasysam metalowego, aby całkowicie nie wypaść z tematu.Może Cię jeszcze czymś zaskoczę na tym blogu, bo mam na oku dwie młode metalowe kapele które mi się podobają.

Dezerter pisze...

Piotrze - świetny wybór!
Znam i lubię wszystkie - nawet bardzo , ciesze się,że mamy podobny i gratuluje jednocześnie gustu
i
najlepszej
muzycznej
strony w necie!
Jah! bless Piotra K
od Piotra D

emanuel pisze...

Dzięki za odwiedziny, ja z Twojej tematyki wrzuciłem bootlega z kasety (cud że to jeszcze żyło, bo to był Stilon Gorzów ;) ) z koncertami Brygady Kryzys i Kolaborantów. Udało mi się nawiązać kontakt z Przemkiem Thiele - trochę mu nie pasowało że nie ma to nagranie super brzmienia, i stwierdził, że chyba zainteresuje się archiwami TVP żeby wyciągnąć ten koncert na video. Natomiast udzielił mi otwarcie pozwolenia na bootlegowanie tego nagrania i zachęcał do przeszukania swoich nagrań - bo może wyszukam coś jeszcze. Ale chyba niestety większość rzeczy się już rozpadło w proszek... A co do Twojego bloga - niemal codziennie się tu melduję i podpatruję co jeszcze wygrzebiesz z domowego magazynku. Twój blog to kopalnia rarytasów. Aha, nie widziałem, żebyś wrzucał nagrania Opery, jeśli masz chęć to możesz podlikować ten mój zbiór (chyba nie wyszło to na CD, a nie znalazłem jak dotąd aktywnego archiwum z tym materiałem) jako ciąg dalszy opowieści o Madame. Tak więc nie żegnam się, bo jutro się spotkamy na Twoim blogu ;)

Piotr K. pisze...

Operę mam, kilka miesięcy temu ktoś podrzucił linka na mój blog.Ale planuję tę kasetę tu zamieścić w styczniu i z miłą chęcią skorzystam z linka.Przed tym planuję trochę bluesa i rarytasik, który niedawno skompletowaliśmy wspólnie z "pomaranchem w soku" ,Radio Nieprzemakalnych.Tam też jest jeden kawałek Opery ale z Lubomskim na wokalu.

___ " PomaranchWeSoku " ___ pisze...

_ Witam _

_ Dzięki _ za unikaty jakie tutaj się pojawiają !!! .

_ Czy ktoś z was ma takiego "DECKA" co by pociągnoł kasete 120min i mieszka niedaleko Lublina ? < ( wsród swoich znajomych z realu niemoge znależć) .

_D.N.M.-!!!

Anonimowy pisze...

Jakie jest hasło do składanki "wolność"? Z góry Dzięki

EmpireNeverEnded pisze...

Dzięki za wstawkę Piotrze! Aż się łezka w oku zakręciła. Pytanie i prośbę mam taką: czy ktoś posiada może lub wie gdzie można zdobyć Kobranockę w mp3? Mam nagrania na kasetach ale te zostały u mamy ;-)
Pozdrawiam