niedziela, 6 stycznia 2008

Skiby, koncert ostatni

Ostatni koncert Ryszarda "Skiby" Skibińskiego odbył się 21 maja 1983 roku w hali "Arena" w Poznaniu, podczas imprezy poświęconej zmarłemu kilka tygodni wcześniej Muddy Waters'owi. Jest to pełny zapis koncertu jaki zagrał "Krzak".Leszek Winder we wkładce do tej płyty napisał:
" To ,co Rysiek Skibiński potrafił robić z harmonijką można usłyszeć w tym nagraniu; a jego gra mimo upływu tak wielu lat nadal zachwyca. Był prawdziwym wirtuozem swego instrumentu, wielkim talentem i wspaniałym muzykiem."
Pamiętam rownież, że na początku lat osiemdziesiątych koncertował w Polsce John Mayall a jako "support" występowała Kasa Chorych. Po usłuszeniu Skiby , Mayall wpadł w taki zachwyt, że powiedział dziennikarzom, iż to on powinien występować przed Skibińskim. To jeszcze jedna opinia potwierdzająca niezwykły talent Skibinskiego i to z ust nie byle kogo ale "ojca białego bluesa".
9 komentarzy:

AtmoSphEre pisze...

Miałem kiedyś płytę tej grupy, chyba z 1983 roku, nazwy już nie pamiętam. Nie podobała mi się. Przesłuchałem ją ze dwa razy i oddałem koledze. Teraz, kiedy dzięki Tobie posłuchałem tego koncertu, to szczena mi opadła do samej ziemi. Jest to jeden z najlepszych koncertów jakie w życiu słyszałem na płycie. Atmosferę tej plyty mogę jedynie porównać z tą jaka panowała na Made In Japan Deep Purple i Absolutely Live The Doors oraz może jeszcze z polskich Absolutely Live grupy Dżem, chociaż koncert Krzak jest znacznie lepiej nagrany. Właśnie zamówiłem sobie ją w internecie, bo taką plytę trzeba słuchać z cd. Już nie mogę się doczekać. Wielkie, wielkie dzięki za tą ucztę.
Pozdrawiam i czekam na następne perełki.

atmosphere

Piotr K. pisze...

Cześć "atmosphere"!!!!
No po takim komentarzu to chyba ta płyta szybko znikinie z półek sklepowych i będą musieli wytłoczyć następnych sto tysięcy. Ale masz rację to bardzo dobry koncert i warto go mieć. Już wkrótce następny wspaniały koncert na krórym miałem szczęście być. "Pamięci Skiby", misterium z Jarocina 83.

Anonimowy pisze...

No i wykrakałeś byłem dzisiaj w empiku po te płytę, a tu zdziwienie, płyty brak a sobotę były jeszcze dwie, cóż trzeba zamówić bo koncert ekstraklasa.

wider pisze...

drogi Piotrze, czy jest szansa na wystawienie tej plytki jeszcze raz :) ? bo link juz jest nieaktualny

Anonimowy pisze...

Cześć Piotrze. Dzięki za KMP.Ich stare nagrania naprawdę były niezłe. Twój blog jest ciekawy ale nie mogę w żaden sposób ściągnąć płyty Krzaka Ostatni koncert. Z div nie idzie w żaden sposób. Co mam zrobić? Poszukuję także dwóch pierwszych singli zespołu Mech.Z góry dziękuję.

Anonimowy pisze...

a mozna poprosic o wstawienie tego raz jeszcze.. na divshare juz tego niestety nie ma ;(

Anonimowy pisze...

też bardzo zależy mi na tej płycie ... żeby ją przesłuchać oczywiście...

konrado pisze...

ja też bym prosił o uaktualnienie linka jeśli to możliwe.mam 21 lat i jestem bardzo zafascynowany polska scena bluesowo-rockową lat 80tych i miedzy innymi dzięki Twojemu blogowi moge pogłebiać moja wiedze!wielkie dzieki Piotrze K. Od siebie moge dać Aerosmith-Honikn on Bobo-może sie komuś spodoba tak jak mnie sie podoba:)
http://rapidshare.com/files/46329763/Aerosmith-Honkin_OnBob.rar

Anonimowy pisze...

Ostatni Koncert

http://www.megaupload.com/?d=LH8C2V08