środa, 28 maja 2008

Gdynia

W 1987 roku firma Tonpress wydała składankę "Gdynia" zawierającą utwory kilku trójmiejskich grup tworzących tzw. Gdańską Scenę Alternatywną. GSA była pewnego rodzaju ruchem promocyjno-muzycznym skupionym wokół gdańskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, które pomagało organizować koncerty i festiwale oraz Młodzieżowego Domu Kultury na Suchaninie zwanego potocznie "Burdlem", gdzie odbywały się próby większości grup.Występując jako spójne i silne środowisko muzyczne ,posiadając odpowiednią promocję, próbowali namieszać w muzyce rockowej drugiej połowy lat osiemdziesiątych. Działania te przyniosły efekt. O Gdańskiej Scenie Alternatywnej stało się głośno w całej Polsce a "świeży powiew" z Trójmiasta był niewątpliwie wartościowym dodatkiem do propozycji rynku rockowego przełomu lat osiemdzisiątych i dziewiędziesiątych. Część kapel przetrwała do dzisiaj , po części pozostały tylko nagrania z tej i kolejnej składanki "Fala 2" wydanej rok później przez firmę "Polton".

GDYNIA (1987)

http://rapidshare.com/files/118437436/GDYNIA_1987r.rar.html

5 komentarzy:

radiooffca pisze...

Wielkie dzieki za pomoc w poszerzaniu muzycznych horyzontow. Skladanka zapowiada sie interesujaco, szczegolnie ze widze na niej jeden z moich ulubionych polskich zespolow Apteka.

Pozdrawiam

Piotr K. pisze...

Już niedługo więcej Apteki oraz
Kodym i reszta żuli.

peiter pisze...

Aoteka Apteka - to jest to na co peiter czeka / gdy zglośników gra Apteka, piesek mauczy a kot szczeka / gdy "Korowód" gra Apteka - w zlego zmieniasz się czlowieka... pamietam koncert apteki a Akumulatorach w Poznaniu w marcu 89 - zdarzenie ponadczasowe.. pozdrawiam p.

Robi pisze...

Pracuje na budowie z gitarzystą z zespołu She bardzo fajny gość i nieżle się trzyma .Długie włosy i rockowa dusza .Pozdrawiam Robi

Piotr K. pisze...

Pozdrów go od nas.