poniedziałek, 12 maja 2008

Mała Wojna

To był niezapomniany koncert... 17 listopada 1983 roku, w warszawskiej Hali Gwardii, odbył się galowy koncert Lady Pank z udziałem ... czarnej pumy. Był kociak w klatce, Janusz Panasewicz na linie - kołyszący się nad tłumem w młynie przy scenie, konfetti, stroboskopowe światło, telewizja. Koncert zespołu rejestrowała TVP, by później wyemitować go (w jedynym wówczas kanale telewizyjnym) 22 listopada 1983 roku. Rok później, bo 25 listopada 1984 r., także w Hali Gwardii odbył się koncert Lady Pank, podczas którego wręczono zespołowi "Złote Płyty" (Tonpressu "Lady Pank" za 220 tysięcy sprzedanych płyt i Savitoru "Ohyda" za 150 tysięcy egzemplarzy).
W 1984 roku prywatna firma fonograficzna Karolina ze Świnoujścia wraz z wrocławskim oddziałem PSJ wydała kasetę "Live", na której znalazły się utwory zarejestrowane podczas koncertu w dniu 16 listopada 1983 roku w Hali Gwardii w Warszawie. Zespół wystąpił w składzie: Jan Borysewicz [gitara, vocal], Janusz Panasewicz [vocal], Edmund Stasiak [gitara], Paweł Mścisławski [gitara basowa], Jarosław Szlagowski [perkusja]. Był to w zasadzie pierwszy materiał zarejestrowany na żywo, a następnie wydany na kasecie. Grupa Lady Pank podkreśla jednak, iż pierwszą płytą koncertową zespołu była "Koncertowa" wydana w czerwcu 1999 roku.Nagrania dokonano podczas koncertu w dniu 16 XI 1983 roku w Warszawie. Mix - Jan Głowacki, re-mix - Sławomir Wesołowski, asystent - Mariusz Zabrocki. Produkcja "Karolina" (Świnoujście) na licencji Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego oddział we Wrocławiu.

Koncert akustyczny Lady Pank odbył się 17 grudnia 1994 roku w studio S-1 Radia Łódź S.A. Transmitowany był przez Radio Łódź i program II TVP. Zarejestrowany materiał znalazł się na płycie "Mała wojna" (akustycznie). Zespół wystąpił w składzie: Jan Borysewicz [gitara Martin Acoustic, vocal], Janusz Panasewicz [vocal], Andrzej Łabędzki [gitara Ovation Acoustic], Krzysztof Kieliszkiewicz [gitara basowa - Bass Oscar], Kuba Jabłoński [perkusja - Drums Pearl Zildjiam Cymbals]. Gościnnie wystąpili: Wojtek Olszak [fortepian], Piotr "Jackson" Wolski [instrumenty perkusyjne].


Live (1983)1. Mała Lady Punk
2. A to ohyda
3. Minus 10 w Rio
4. Zabij to
5. Pokręciło mi się w głowie
6. Rolling son
7. To jest tylko rock and roll
8. Du du
9. Moje Kilimandżaro
10. Fabryka małp


http://rapidshare.com/files/110127726/Lady_Pank_-_Live__16.11.1983_.rar


Mała wojna - akustycznie (1995)
http://rapidshare.com/files/80674982/Lady_Pank_Ma__322_a_wojna__akustycznie__rogery1.rar
P.s
Tekst pochodzi ze strony www.lady-pank.com.pl

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Hmm...Coś mi tu się nie zgadza Piotrze. Piszesz, że kaseta "Live" zawiera zapis koncertu z listopada 1983 który miał miejsce w Hali Gwardii? W styczniu tego roku nabyłem 13-płytowy box Lady Pank. Są tam wszystkie utwory jakie popełnił zespół od pierwszej płyty "Lady Pank" do krążka "Łowcy głów". Do każdej z tych płyt dołączone są bonusy. I tak na CD "Ohyda" jako bonus mamy koncert, który nutka w nutkę brzmi tak jak ten, który zamieściłeś. Problem polega na tym, że w opisie płyty niejaki pan Jan Skaradziński pisze, iż jest to zapis koncertu, który odbył się na festiwalu "FAMA" w Świnoujściu w 1984 roku. Mało tego - wydany(jak twierdzi autor opisu) na kasecie "Live". No i komu wierzyć...? Dzwoniłem do Agencji Artystycznej MTJ, która wypuściła na rynek całe wydawnictwo, i wiem, że przy produkcji całości uczestniczył Jan Borysewicz. Dlatego wydaje mi się, że Twój post jest błędny.
A propos koncertów Lady Pank, to ten z Sopotu w 1985 roku był najlepszy.
Pozdrawiam
Mariusz

Piotr K. pisze...

Być może masz całkowitą rację.Jak napisałem w "P.s" tekst nie jest mój ,pochodzi z oficjalnej strony internetowej Lady Pank. Upload również jest z netu,ja nie posiadam tej kasety więc nie jestem w stanie sprawdzić skąd ten koncert pochodzi.Pozatym nie jestem aż tak wielkim fanem tej grupy i nie znam wszystkich szczegółów z ich biografii. Płytka by umieszczona w necie kilka tygodni temu i wydała mi się warta zaprezentowania bo jest to jak by nie było unikat.

Anonimowy pisze...

_ Pomaranch _

_ TURBO - Dorosłe Dzieci _ Sopot 2005 r

> http://www.zshare.net/download/119807730854b4a0/ <

i

_POZDRAWIAM_

salmon pisze...

hm... bylem na tym koncercie i widzalem te pume w klatce.dzieki za przypomnienie starych lat :)

marekjarek5 pisze...

Panie Piotrze , kocham Pana (Panie Sułku)

Pytanie:

Czy w owym boxie płyty Ohyda i LP3
to nagrania z oryginalnych taśm czy też jak w przypadku wcześniej reedycji tych płyt materiał pochodzi z dość marnych w swpjeje kondycji winyli?


Pytanie nr.2 czy owe bonusy są w jako takiej jakości?

Anonimowy pisze...

a jednak Piotrze to raczej Ty masz rację a nie MTJ - muzyka na bonusie Ohydy z boxa pochodzi z kasety Karoliny. niepamiętam roku w którym ją kupiłem, jednak kaseta rozeszła się momentalnie. nie widzę powodu dlaczego kaseta pochodząca z lat 80-tych miała być zawierać błędne dane w opisie w przeciwieństwe do publikacji MTJ. - JB

Korepetycje pisze...

Fajny artykuł. Można się coś ciekawego dowiedzieć o historii kapeli.