wtorek, 9 grudnia 2008

Mech - single

Trzy single grupy Mech na życzenie toller'a . Jak widzicie Mikołaj się nie opier...tego.

Mech - Single

Romantic Blues / Ogród snów
Królewski poker / TV Super Star
Kaskader / Tir


12 komentarzy:

toller pisze...

Spasssibbbbbbka!!!!!
* Czy ktoś z was słyszał może pierwszą wersję „Kaskadera”? Z tego co pamiętam nagrano ją w Akademii Muzycznej i była w niej ostrzejsza gitara. I tyle pomnę po 26 chyba latach...
PZDR

janus pisze...

To była inna wersja?

toller pisze...

Była, była! Jako fan Mechofera pamiętam to jak dziś. Ta z singla była z 17 maja, a kilka(naście) dni wcześniej w radiu była rozmowa z grupą, która właśnie tego dnia nagrywała „Kaskadera”. W wersji zbliżonej do tej, jaką grali na koncertach, gitara była wyżej i ostrzej i gdy usłyszałem singla, byłem nieco zadziwiony i zawiedziony, że gitara plumka solówkę. Tamtą z radia miałem na kasecie, ale niestety miałem...
PZDR

janus pisze...

A miasz może nagrania koncertowe bodaj ze Stodoły, prezentowane kiedys w radio przez Nagłowskiego? Grali wtedy program z Atlantydą i Guliwerem.
Swego czasu z pomocą Roberta Milewskiego i przy akceptacji Macka Januszki napisałem historię grupy, może moglbys cos uzupelnic?
www.progrock.art.pl/mech1
pozdr

toller pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
toller pisze...

Miałem kiedyś nagrywane grundigiem 2 koncerty – koncert na rzecz powodzian w Kongresowej (II lub III 82) i dłuższy występ w teatrze Na Woli (IV 82).
Nie wiem czemu to skasowałem?! Wydawało mi się chyba głupiemu, że jakość jest zła:(( Nie było tak źle – jak się później okazało, całkiem nieźle na sprzęcie stereo było słychać jedyny ocalały fragment kończący koncert w teatrze:((
Twoją historię kiedyś czytałem. Muszę jeszcze raz to zrobić zatem:))
Kiedyś słyszałem, że wiele koncertów nagrywał... Maciek J. i część miał udostępnić do paropłytowego – zgodnie z zapowiedzią – boxu, na który czekam od 3 lat.
PZDR

janus pisze...

Wg tego co Maciek pisał mi na początki tego roku to box miał być w lecie. Po lecie zostało wspomnie a boxu nie ma. Podobno wszystko od dawna jest gotowe, juz nawet mial trafic do produkcji, ale ukazał sie składak MTJ "Krolewski poker". MMP mial sie wkurzyc i zawiesil wydawanie boxu.
Macku i MetalMindzie zlitujcie sie i wydajcie to wreszcie.
Fani sie niepokoją.
pozdr
janus

toller pisze...

A teraz nie na temat, choć nie do samego końca.
Czy ktoś ma może utworek „Taka właśnie jest muzyka” i studyjną wersję „Fabryki keksów”?
Pamiętam, że ten drugi nagrywałem na początku C-60, z tym że kaseta nie była idealnie ustawiona i zostały nagrane wcześniej jakieś 2 sekundy „Autobiografii”. O dziwo – albo i nie, zważywszy na kompozytora obu – Perfect bardzo płynnie przeszedł w Turbo:))
A oprócz Turbo stronę kasety dopełniły „Guliwer” ZSN Mech i chyba „Ostatni teatrzyk objazdowy” Exodusu...

janus pisze...

"Taka własnie jest muzyka" mam na skladaku Turbo "Titanic" czy jakos podobnie zatytuowanym. "Fabryka keksow" jest w boxie, nie zdobylem sie najego kupno. Moze gdy te plytki zaczna wychodzic osobno to zakupie dwa pierwsze krazki. Reszte mam. Gdzie jak wrzucic "Taka wlasnie .." ?

toller pisze...

Gdziebądź!

Anonimowy pisze...

Przepraszam ze tal pozno
Turbo-Taka Wlasnie ...
http://wyslijto.pl/plik/dnyshpnpoa32407
pozdr

toller pisze...

Dzięki! Nic się nie stało – i tak czekałem na to ze ćwierć wieku:)) Nadal ekstra się tego słucha. To jeszcze nie był Kupczyk?