poniedziałek, 26 kwietnia 2010

Mąż i nie mąż
Zespół "ATRAKCYJNY KAZIMIERZ" został założony w 1992 roku przez toruńskiego muzyka Jacka Bryndala - gitarzystę basowego Kobranocki, Rafała Bryndala - autora tekstów do wszystkich piosenek zespołu oraz grupy kilku zaprzyjażnionych muzyków.Teksty piosenek z założenia miały być humorystyczną obserwacją tzw. relacji męsko-damskich i specyficznych klimatów życia w Polsce. W końcu 1992 roku została wydana pierwsza płyta zespołu pt: "Prawdziwa Miłość", której producentem muzycznym był Grzegorz Ciechowski ( grał również na instrumentach klawiszowych, flecie, śpiewał) z udziałem min. Wojciecha Karolaka - organy, Wojciecha Waglewskiego - gitara, Jose Torresa - instrumenty perkusyjne i współpracującej wówczas na stałe z zespołem wokalistki Kayah. Piosenki "Jako mąż i nie mąż", "Otyłość", "Prawdziwa Miłość" oraz "Wydaje mi się, że grzeszę" stały sie przebojami radiowymi i telewizyjnymi. Na początku 1993 roku Małgorzata Potocka zrealizowała film muzyczny pt. "Wesele Atrakcyjnego Kazimierza", który zawierał sześć utworów z tej płyty. Film był wielokrotnie prezentowany na antenie min. TV2, TV Polonia, Polsat. W 1993 roku zespół zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za piosenkę "Otyłość". Do zespołu dołączył gitarzysta Jacek Perkowski (eks - De Mono, Kobranocka; obecnie T. Love).
Na początku 1994 roku zespół nagrał płytę "Przychodził nocą", która stanowiła swoisty koktajl jazzrockowych i latynoamerykańskich rifów i melodii. Niestety brak jakichkolwiek działań marketingowo - promocyjnych, firmy Tonpress, która jak się póżniej okazało w chwili wydawania płyty była w stanie upadłości, spowodował, że materiał choć w pełni na to zasługiwał nie zaistniał w mediach. Następny album "Dzianina", którego producentem był Wojciech Waglewski, podobnie jak poprzedni z różnych powodów nie został należycie promowany. W 2002 roku Polskie Radio i Universal Music Polska, wydały (w serii płytowej "Niezwyciężeni") składankę najlepszych piosenek "ATRAKCYJNEGO KAZIMIERZA". W połowie 2004 roku ukazał się najnowszy produkt "ATRAKCYJNEGO KAZIMIERZA" z zespołem "WIŚNIE" zawierający zupełnie nowy materiał oraz jako bonus archiwalny fragment koncertu z Warszawy - klub "Akwarium", z udziałem m.in Kayah, Jose Torresa i muzyków zespołu "Republika". W ciągu kilku lat działalności kapela koncertowała na scenach w kraju i za granicą (m. in. Chicago, Nowy Jork, Londyn).
Obecny skład zespołu to:
Jacek Bryndal - śpiew, gitara, klawisze,
Andrzej "Kobra" Kraiński - gitara, śpiew,
Andrzej "Bruner" Gulczyński - klawisze,
Piotr Warszewski - bas,
Piotr Wysocki - perkusja.

Więcej o grupie można znaleźć na ich stronie http://www.atrakcyjnykazimierz.pl/


Prawdziwa miłość (1992)

1.Wydaje mi się, że grzeszę
2.Jako mąż i nie mąż
3.Otyłość
4.Stanisław Gołąb
5.Mieszkam w Berlinie
6.Magia radia
7.Gwałcą
8.Dziewczyna, którą kochałem (Heja, heja, heja)
9.Prawdziwa miłość więc kochaj, kochaj, kochaj,
10.Jest mi źle,
11.Moja dusza pokręcona

KLIK


Przychodził nocą (1993)

KLIK


Dzianina (1997)


1. Gnuśnienie
2. Flamenco z kelnerką
3. Zawodowiec
4. Sytuacja na wakacjach
5. Gacie
6. Wypisz-wymaluj
7. Klubo-kawiarnia
8. Dzianina
9. Fobierki
10. Gadanie
11. Par czar
12. Miewać dziewczyny
13. Mgr Waśniewski
14. Coda z wąsami

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nie, no, bez przesady, druga płyta dużo słabsza od jedynki.
natomiast wspomniany program TV - rewelacja. 17 lat temu go widziałem i pamiętam.
dzięki.

marcolphus pisze...

W pliku z 'Prawdziwą miłością' nie ma pierwszego utworu... Zaczyna się od razu od 'Jako mąż i nie mąż'...

Anonimowy pisze...

Perkoz nie gra już z T.Love

Łukasz

piotyr2 pisze...

Sądząc po okładce to mam inne wydanie "Prawdziwej Miłości".Ale utwory te same a podobno brakuje w pliku 1 to wrzuce http://www.speedyshare.com/files/22147655/01-WYDAJE_MI_SIE_ZE_GRZESZE.mp3

Piotr K. pisze...

Link do pierwszej płyty jest z peb.pl i nie sprawdzałem co jest w paczce. Dwa pozostałe moje, nie powinno być z nimi problemów.

piotyr2 pisze...

To jeśli z pierwszym coś byłoby nie tak to mam CD i mógłbym zrobić link

Stary człowiek i może pisze...

Jeśli masz edycję Poltonu to ja bym ślicznie poprosił skany okładek i Cd

Pytanie mam, zapamiętałem jakoś tak że miałem edycję winylową ale żadne źródło tego nie potwierdza. A przysiągłbym że miałem. No ale to już tyle lat minęło a pamięć z każdym dniem bardziej zawodna, hmmm?

piotyr2 pisze...

Niestety to co ja mam nie wydał Polton a ... Złoty Melon :)
Więc zakładam że Cię to nie interesuje

Stary człowiek i może pisze...

Złoty Melon mam w oryginale.