poniedziałek, 20 lutego 2012

Koncert dla Maćka Miernika !!!

Maciek Miernik - muzyk, basista, kompozytor, realizator nagrań, producent, znany m. in. z grup Index, Aurora, Noah-Noah, Restrykcja, Reflection, Flashback, 1984.

Maciek Miernik jest ciężko chory. Zmaga się z nowotworem układu krwiotwórczego (szpiczak mnogi, wyniszczający kości). To stało się bardzo nagle. Maciek jest po ciężkiej operacji kręgosłupa. Wstawiono mu pięć tytanowych implantów. Być może trzeba będzie zrobić przeszczep szpiku. Są też przerzuty do żebra i biodra. Miesiąc temu rozpoczął chemioterapię, gdyż na naświetlania było już za późno. Z relacji przyjaciół Maćka wynika, że wyprzedał już całe swoje studio muzyczne. Nakłady na leczenie są bardzo wysokie. Od kilku lat jest ustatkowanym mężem Ady, a od trzech i pół roku jest szczęśliwym tatą ślicznej Lenki, dla której jest gotów walczyć z tym choróbskiem z całych sił. Wszyscy, którzy spotkali go na swojej drodze wiedzą, jakim jest wspaniałym człowiekiem.

Od 20 lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku i prawie zawsze goszczą u niego przyjaciele, znajomi i nieznajomi z Polski, którym nigdy nie odmówił pomocy. Teraz on się znalazł w trudnej sytuacji. Odbyły się już dwa koncerty w rzeszowskim klubie Od zmierzchu do świtu, w którym wzięły udział rzeszowskie zespoły oraz w warszawskiej Stodole. W koncertach charytatywnych dla Maćka, udział wzięli: Wilki, Lady Pank, Piersi, Róże Europy, Aya RL, Ramona Rey, Variete, Eldo, Stirwater, Made In Poland, Aurora, Neo Retros, Sztyk, PoliVinyl, Cheapczad i Wiesiek "CZŁOWIEK ORKIESTRA"€ Iwasyszyn . Koncert odbył się 15 października w warszawskim klubie Stodoła. Oprócz tego odbyły się też koncerty w Rzeszowie i Nowym Jorku.


Na koncercie w Rzeszowie zagrają: 1984, KSU, Aurora, Wańka Wstańka, RSC z A. Wiśniowskim, M.Maleńczuk i Made In Poland

Bardzo liczymy na hojność wszystkich ludzi dobrego serca.
Darowizny na leczenie Maćka można  przekazywać na stronie  www.helpmaciek.org , tam też znajdziecie więcej informacji.

Pozdrawiam z Rzeszowa

Paweł (wieloletni czytelnik "To co mi gra")

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Warto się wybrać i pomóc.

piotyr2 pisze...

Ja mam za daleko i nie dam rady a tu takie piękne połączenie przyjemnego z pożytecznym bo to i skład na koncert zacny no i cel - wiadomo

pawel pisze...

Prawdopodobnie cały koncert będzie rejestrowany (obraz i dźwięk), ale co na żywo, to na żywo - kto więc ma możliwość niech przybywa, to już w tę sobotę.

Endi pisze...

Pod tym linkiem możecie posłuchać audycji o tym wydarzeniu.
http://musicserwis.com.pl/andrzej-dabrowski/audycja-16022012-r-helpmaciekizotop.html

pawel pisze...

Fragment występu RSC:
HELP Maciek - RSC - Kradniesz mi moją duszę

oraz fotorelacja z koncertu:
„Help Maciek" – koncert gwiazd, fot. Urszula Stachowicz

Damian Rutkiewicz pisze...

Niestety nie mogłem sie pojawić. Czy jeszcze będzie jakiś koncert na ten cel organizowany?

Zadania pisze...

Maciek trzymaj się! Moja teściowa też ma to świństwo i nie jest lekko, ale trzeba walczyć. Pozdrowienia!