sobota, 23 czerwca 2007

Obstawa Prezydenta

Przyznam się szczerze ,że tej grupy poprostu nie znam .Owszem nazwa nie jest mi obca i prowdopodobnie widziałem ich w któryms roku w Jarocinie ,ale jakos wczesniej nie mialem okazji zapoznać sie z ich dorobkiem.Dostałem dwie płytki parę tygodni temu, posłuchałem i nawet przypadło mi do gustu (przesłuchałem parę razy i stwierdzam ,że najlepiej się tego słucha po paru głębszych) i postanowiłem że wrzucę ich na bloga. Ale żeby tradycji stało sie za dosć przekopiuje jakąs notkę biograficzną z netu.


OBSTAWA PREZYDENTA, powstała w 1987r. w Bolesławcu. Rok później wzięła udział w programie TVP "Promocje 87" i zarejestrowała pierwsze nagrania radiowe, prezentowane następnie na antenie III Programu. Muzycy z OBSTAWY PREZYDENTA postawili w swej twórczości na muzyczną uniwersalność, mieszając w jednym tyglu takie style, jak: blues, rhythm and blues, rock and roll i boogie. Dało to w sumie niemalże wybuchową mieszankę w postaci żywej, rytmicznej, pełnej ekspresji muzyki, sięgającej korzeniami do wczesnych nagrań Muddy Wattersa, Bo Diddleya i noszącej wyraźne piętno własnych doświadczeń. OBSTAWA PREZYDENTA odróżnia się jednak polskojęzycznymi tekstami o czytelnym przesłaniu. Ich autor, a zarazem frontman zespołu, Andrzej "Ostry" Pawlikowski, w warstwie literackiej tekstów zwykł manifestować przywiązanie do przyjemności doczesnych, usilnie lansując epikurejski styl życia. Żywiołowi chłopcy w czarnych garniturach i białych koszulach od lat stanowią o atrakcyjności i sile każdego festiwalu w Polsce.
OBSTAWA PREZYDENTA to:
Andrzej "Ostry" Pawlikowski (śpiew), Jacek Lubiński (harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne), Sławomir Sobieski (gitara), Andrzej Malcher (bas), Andrzej Urban (perkusja).

Recenzje:

..."Zespół gra i spiewa tak, że w jego poczynaniach tętni jakas niesamowita energia,witalnosć,czuć jakąs zadziwiającą swieżosć, ujmuje autentyzm.Cenię ten zespół za to, że nie kopiuje slepo Anglosasów,lecz potrafi polać własnym sosem to dobrze znane i lubiane danie..."
AUDIO, grudzien 2000r.

..."Obstawa"koncertowa" dostaje skrzydeł jak po redbulu i nagle okazuje sie dynamiczną rock'n'rollową maszynką ,która i owszem lubi bluesa , ale nie ucieka przed rockowym riffem czy fillingiem prosto z boogie..."
BRUM wrzesien 1996 r.

..."Taka muzyka zawsze swietnie sprawdza sie na koncertach. W konfrontacji z publicznoscia Obstawa dała z siebie wszystko .Słychać ,że grają swoją mieszankę bluesa, boogie i rock'n'rolla z przejęciem i najprawdziwszym zaangażowaniem. 100% na żywo kipi energią najlepszej bluesowej i rock'n'rollowej tradycji...."
TYLKO ROCK sierpien 1996 r.

Rhythm and Blues (1991)


1. Limuzyna
2. Najlepsza
3. Nie do wiary
4. Nikt mnie nie zatrzyma
5. Oddech
6. Slony pot
7. Szosa 66
8. Woda
9. Zadzwoñ do mnie
10. Zocha

http://dl6.ohshare.com/v/3469349/rhytm_and_blues.rar.html


100% na zywo (1996)


1.Motorowe zycie
2.Cygaro z bolca
3.Jasiu badz dobry
4.Taka zimna
5.Pieprze prace
6.Czuje Twoj oddech
7.Wodka
8.Uwazaj z kim sie bawisz, czyli cala noc
9.Tak powiedz mi
10.Kazdy chlopak, kazda kobieta
11.Nikt mnie nie zatrzyma
12.Po prostu nie do wiary

http://dl4.ohshare.com/v/5029163/na_zywo.rar.html

2 komentarze:

mrw pisze...

jak zwykle brawo jak zwykle czad jak zwykle... pozdrowienia Piotrze!

Axun pisze...

Aj, aj! widziałem ich występ w ramach Festiwalu Był sobie blues w Tarnowie. Świetnie zagrali!
Wydaje mi się jednak, że z Ostrym i Krawcem brzmieli lepiej. Ale to tylko moja skromna opinia ... ;)