poniedziałek, 11 czerwca 2007

RecydywaZespół powstał na początku 1985 roku we Wrocławiu. Założony przez znanych już muzyków: Andrzeja Pluszcza (Romuald & Roman, Super Pakt, Sami Swoi, Crash,Nalepa), Aleksandra Mrożka (Nurt, Test, Porter Band,Stalowy Bagaż, Jan Kowalski) i Ireneusza Nowackiego (Cross, Jan Kowalski), początkowo używał nazwy Recydywa Blues Band. Zadebiutowali koncertem na katowickiej Rawie Blues`85. Pierwsza płyta zatytułowana "In Concert" ukazała się w 1986 roku i była zapisem koncertu we wrocławskim klubie Rura oraz w zakładach karnych w Nysie i Strzelcach. Grupa była jedną z najbardziej znaczących formacji na blues rockowej scenie. Na swoim koncie miała koncerty na największych festiwalach (m.in. Jarocin , Nancy Jazz Pulsation '87) oraz w większości europejskich krajów.Własnie koncerty były największym atutem trójki wspaniałych instrumentalistow i niezapomnianym przeżyciem dla słuchaczy. W połowie roku 1987 Mrożka zastąpił Krzysztof Mandziara(Cross, Budka Suflera), zespół zmienił brzmienie na znacznie ostrzejsze.Kolejny album Recydywy,"Rownowaga strachu" ukazał się w 1988r. i po latach można stwierdzić że był raczej nieudany.W 1991 r., po rejestracji programu dla TVP zespół zawiesił działalność i grał tylko okazjonalne koncerty. 12 grudnia 2005 roku na zawał serca zmarł Andrzej Pluszcz.W 2006 roku Ireneusz Nowacki i Krzysztof Mandziara postanowili założyć zespół CrossRecydywa – nazwa wskazuje na odniesienia do tradycji obu zespołów i jej kontynuację. Czekamy na nagrania.

W tym samym roku ukazała się płyta cd zawierająca oba albumy plus dwa nowe utwory nagrane na trzecią (nigdy nie dokończoną z powodu smierci Andrzeja Pluszcza) płytę.

In Concert Rura Live (1986)
1.Midnight Blues
2.Ain`T Ya Coming Home Baby
3.You Don`T Love Me
4.Lucyna
5.Hoochie Coochie Man
6.Blues For Annie
7.Little Sue

Równowaga Strachu (1988)
8.Miłość Bez Pardonu
9.Za Dużo Wódki
10.Wysoki Sądzie
11.PKP
12.Równowaga Strachu
13.Fizyka Stałych Ciał
14.Nasze Boogie
bonusy
15.Kac Gangstera
16.Bez Kobiety

10 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Witaj Piotrze.gratuluję, blog naprawdę świetny,dobrze że ktoś pamięta o starszej, czasem zupełnie nieznanej lub zapomnnianej już polskiej muzie.Posty coraz lepsze,aż strach pomyśleć, co będzie dalej:)Mam tylko jedno poważne zastrzeżenie:dlaczego zabrakło Królowej Ciszy Jana Bo?Chociaż chyba się domyślam-ta płyta, pomimo że wznawiana już dwukrotnie na CD paradoksalnie naprawdę jest rarytasem-ja przynajmniej nie mogę jej zdobyć od lat.Dlatego po cichu liczyłem, że może tu...Trudno, pozdrawiam,trzymam kciuki.

kazphator pisze...

heh!! Super!!

Anonimowy pisze...

sprawdz poczte ok?

Anonimowy pisze...

witaj Piotrze ... blog jest fenomenalny jak i muzyka , którą nam przypominasz ... teraz wracając po latach do tych dźwięków widzę, że jednak z naszą muzyką nie było źle - wręcz przeciwnie ...
dziękuję bardzo za tych "kilka dźwięków"

co do Recydywy ... niestety nie działa drugi link :( a Równowaga Strachu to też kawał solidnego grania ... szkoda , że Pluszcza już nie ma wśród nas

Piotr K. pisze...

Link poprawiony.
Teraz powinno byc OK.

makowski pisze...

oo, znów moje zdjęcie... i niepodpisane...

Spoonful pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Spoonful pisze...

Plz, let me know this file's password!!
I don't understand Polish!!

Thanks a lot!!

Piotr K. pisze...

Password is tocomigra,you can find it on main page,top right corner.

rydz62 pisze...

Panie Piotrze czy ma Pan możliwość ponownie wstawić płyty Recydywa Blues Band i Jan Kowalski? Jeżeli tak to bardzo o to proszę.
Pozdrawiam - Tomasz Rydzewski.