wtorek, 17 czerwca 2008

No limits

Notatka ze strony grupy http://www.nolimits.org.pl/

"W roku 1988 z inicjatywy Macieja Łyszkiewicza i Grzegorza Zająca powstała gdyńska formacja No Limits. W pierwszym składzie (12 osobowym!!!) zadebiutowali w lutym 1989 na festiwalu Nowa Scena w gdyńskim klubie Kolejarz. Na oryginalny charakter zespołu miała wpływ sekcja dęta: 3 saksofony, trąbka i puzon, podparta sekcją rytmiczną z instrumentami perkusyjnymi. Już niebawem No Limits na pierwszej sesji nagraniowej w Radiu Gdańsk rejestruje utwór "Primary" z Alą Rączy, jako wokalistką. Piosenka ta zdobywa dużą popularność. Jest prezentowana m.in. na falach legendarnej Rozgłośni Harcerskiej, „Trójki” oraz PR 1.
W roku 1991 na rynku ukazuję się płyta "No movie soundtrack" z przebojami "On the river" oraz "Summer love". Realizuje ją w studiu Modern Sound Adam Toczko( w późniejszych latach laureat Fryderyków). No Limits koncertują na terenie całej Polski, pojawiają się również 5-krotnie na Festiwalu Sopockim. W tym okresie teledysk do przeboju "On the river', autorstwa Yacha Paszkiewicza, ojca polskich video clipów, otrzymuje Bursztynowy Ekran oraz zostaje uznany za teledysk roku wg Gazety Wyborczej. No Limits pojawiają się na antenie brytyjskich stacji muzycznych Super Channel i MTV, oraz niemieckiej Rias TV. W tym też czasie zespół otrzymuje nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni, pani Franciszki Cegielskiej. Jest ona owocem wielu sukcesów tej gdyńskiej formacji, jak również propagowania miasta w mediach, a także udanej współpracy z Gdynią,poprzez liczne koncerty i imprezy charytatywne, w których No Limits czynnie uczestniczą.


W roku 1994 powstaje druga płyta zespołu -"The Worst of No Limits". Tym razem w roli realizatora debiutuje Tomek Bonarowski, wówczas trębacz kapeli, obecnie jeden z najlepszych realizatorów i producentów w Polsce. Z tego krążka pochodzą takie piosenki, jak "All my love" czy "Wspomnienia me". Na obu płytach śpiewają Ania Męczyńska i Ania Bakun oraz Marcin Iszora, znany realizator i akustyk, pracujący później z ONA i Leszczami. Warto przypomnieć, że twórcą Leszczy i autorem ich przebojów m.in. „Ta dziewczyna”, „Irena” czy „Kombinuj dziewczyno” jest lider No Limits, Maciej Łyszkiewicz.
W roku bieżącym No Limits powraca, w nieco zmienionym składzie, z rewelacyjną wokalistką Agnieszką Rassalską, basistą Tomkiem Przyborowiczem, Adamem Skrzypkowskim na trąbce, gitarzystą Krzysztofem Paulem i perkusistą Maciejem Dombrowskim. W No Limits grają oczywiście Robert Dobrucki na saksofonie i lider zespołu, pianista i twórca piosenek Maciej Łyszkiewicz. Zespół zakończył w lutym prace nad nową płytą. Materiał został nagrany w studiu S-1 Radia Gdańsk,pod czujnym uchem Marcina Iszory i Marka Iwanowskiego. Premierowy singiel, promujący nową płytę NO LIMITS, to "Kocham Cię samotnie". Na 23 marca zapowiadana jest premiera nowej płyty NO LIMITS-"Angela" , wydawcą jest firma Modern Look, krążek dystrybuuje Emi Music Polska".


No Movie Soundtrack (1991)


http://rapidshare.com/files/29950214/No_Limits_-_No_Movie_Soundtrack__1991__by_taran_.rar

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

pierwszy ich skład był najlepszy. nawet pamiętam ich koncert , który pokazała nasza tv.

Dariusz - Toruń

Anonimowy pisze...

Piotrze , tak se przeglądam starsze posty , i widzę wiele fajnych wykonawców , których przypominasz np Jan Skrzek ( kilka lat temu tak długo naciskałem kierownictwo klubu ODNOWA w Toruniu aż mi go sprowadzili na koncert ) , albo "Mr Zoob" - pamiętam jak całkiem niedawno też w ODNOWIE dali koncert ( w dawnym składzie ) , z radości w czasie koncertu wtargnąłem na scenę by zameldować wokaliście że 20 lat czekałem na ich koncert itd itd .

pzdr , Dariusz - Toruń

Piotr K. pisze...

Widze że nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych Darek,a tak przy okazji,Janek to już chyba jeden z nielicznych artystów tworzących nie dla kasy a z głębi duszy i potrzeby grania. Dzięki za Twoje komentarze nie tylko do tego ale i innych postów.

Anonimowy pisze...

nawet mam na kasecie koncert Martyny Jakubowicz z przełomu lat 80 i 90 - tych wraz z wywiadem po tym koncercie.
wiem że to jest jedyny egzemplarz w czwartej RP. nie wykluczone że przerobie to na cyfrę i wrzucę tu do posłuchania.
Dariusz - Toruń

Piotr K. pisze...

No to na co czekasz !!! Chcesz żeby Ci to zjadły mole ?

Anonimowy pisze...

sprawdziłem , jeszcze nie zjadły , na kasecie napisane jest ; Martyna Jakubowicz , Rafał Rękosiewicz , Jerzy Piotrowski , Toruń , klub Odnowa , 23 luty 1991 , jacyś studenci to nagrywali ( koncert i wywiad ) , a ja kilka dni później przehandlowałem od nich tę kasetę za sześciopak jakiegoś browara. przerobię to zatem na cyfrę.
pzdr , Dariusz - Toruń

Anonimowy pisze...

Miałem kasetęi przepadła. Po latach średnio mi wchodzi,pamiętam
że bardzo podobał mi się klip do "On the river ...",może ma ktoś na vhs..?

Anonimowy pisze...

To wydania pierwszej płyty na CD to balade jest w porównaniu z winylem. Będzie wkrótce na wiadomym blogu. Ku pamieci że tak powiem.