sobota, 2 października 2010

Rzeszowski sound

Prawdziwy unikat, biały kruk. Płyta wydana w 1995 r w nakładzie kilku tyś. egzemplarzy, błyskawicznie znikła ze sklepowych półek. Ta arcyciekawa kompilacja mogła ujrzeć światło dzienne dzięki pomysłom paru zapaleńców - ówczesnych właścicieli studia SPAART w Boguchwale pod Rzeszowem i wydatnej pomocy Bodka Pezdy z Agressivy 69 jako producenta. Oprócz znanych nazw i nazwisk, na płycie królują zespoły mniej znane lub zupełnie nieznane, dla których to jedno nagranie będzie jedyną, namacalną pamiątką dla wnuków. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością formacja Nine Walking Trees z absolutnie rewelacyjną kompozycją "Round'n'Round" a także zespół Latamy i ich "Ptaki". Wyróżnić trzeba również The Calog, wtedy raczkujący duet z ciekawym pomysłem aranżacyjnym("Funky Punky"). Reszta, oprócz rzecz jasna uznanych artystów, mających w dorobku bogatą dyskografię, to może i mniej zaangażowane propozycje, ale w świetny sposób pokazujące muzyczny obraz Rzeszowa piewrszej połowy lat 90-tych ubiegłego wieku.
Nagrania - z wyjątkiem ostaniego - powstały w studiu SPAART w Boguchwale pod Rzeszowem.


The Present Sound of Rzeszów and Other Friendly Cities (1995)KLIK

P.s
Wielkie dzięki Gonzo za ten unikat.

14 komentarzy:

Stary człowiek i może pisze...

Ten drobny druczek to dla kogo?
Idiota dla idiotów!

Anonimowy pisze...

se czlowieku sciagnij i se powieksz. a swoja droga, ja jakos wszystko widze.

toller pisze...

Bo u Au uszy droższe oczu:}

mietek pisze...

"unikatowy biały kruk"??? matko, piszcież po polsku ludzie.

zespół Odkryta Ameryka to zdaje się post-post-Made In Poland.

mietek pisze...

no zaraz, a to wspomniane i wychwalane 9 Walking Trees to przeciez Krzysztof Trznadel, który wtedy zdaje się świeżo odszedł z Miliona Bułgarów

Anonimowy pisze...

Ja mam kasetę zespołu Latamy - ciekawe granie ...

Anonimowy pisze...

sorry panowie :) notke o "unikatowym bialym kruku" hehe.. znalazlem na jakims starym swistku i w pospiechu tylko wrzucilem skan nie czytajac za bardzo..:) sorry za drobny maczek :) do mietka - 9 wlaking trees to rzeczywiscie Krzysztof Trznadel ale nie sam, tylko jako ma sie rozumiec zespol :). notabene - swietny, moim zdaniem zespol. a do Anonima mam prosbe. przeslij Latamy na serwer. Na pewno Piotr zechce umiescic ta plyte na blogu. Ja tez jej szukam.

pozdrawiam
gonzo.

Anonimowy pisze...

Nie bardzo wiem ( czyt.umiem ) zgrać ją z kasety - kiedyś pracowałem w radiu z perkusistą tej grupy i od niego dostałem kasetę - nazywa się PENETRATOR ...( oczywiście kaseta ) . Kontakt z Jackiem niestety się urwał bo poleciał za Wielką Wodę i pozostała tylko kaseta ...

Anonimowy pisze...

rozumiem. ale sprobuj. jesli magnetofon ma chocby wyjscie sluchawkowe a leszcze lepiej wyjscie na PA / koncowke mocy/ to nic prostszego jak wpiac odpowiedni kabel do karty muzycznej w komputerze i zgrac to np. w cool edit lub sound forge. sprobuj. bardzo mi zalezy na tej plycie. Jacka tez znalem. podobno jest w kraju ale mieszka w Pile. nie wiem czy to do konca prawda.
pozdrawiam.
gonzo.

Piotr K. pisze...

Przyłączam się do prośby o zgranie kasety "Latamy".

Stary człowiek i może pisze...

Zawsze można mi wysłać taką kasetę, do zgrania. Nie pobieram za zgranie żadnych opłat

Anonimowy pisze...

link jest offline
może ktoś go na nowo wrzucić?

Anonimowy pisze...

prośba o aktywowanie linka
pozdrawiam

Anonimowy pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.