piątek, 8 października 2010

YAVAY


Zespół "YAVAY" (w pierwszym swoim składzie) powstał w Nowym Sączu w 1991 roku, z miejscowych kapel: Sekta, Huta Bieruta i Rebelia. Od początku swojego istnienia nagrał dwie płyty dla firmy fonograficznej Music Corner z którą podpisał kontrakt. Jedna z płyt została wydana i jest ogólnie dostępna na polskim rynku fonograficznym. Album „BEAUTIFUL YOUNG AND GIFTED” otrzymał pozytywne recenzje od dziennikarzy BRUM, TYLKO ROCK, RFM FM, RADIO KRAKÓW, POLSAT, Muzycznej Jedynki, jak i uznanie publiczności. W 1993 roku zespół zdobył II nagrodę na „Mokotowskiej Jesieni Muzycznej” i był również w „Złotej dziesiątce konkursu JAROCIN 1993”. W roku 1994 grupa została zaproszona do udziału w „ODJAZDACH” w katowickim spodku oraz koncercie zorganizowanym przez radio RMF FM na dużej scenie w Jarocinie, gdzie wystąpili w towarzystwie takich kapel jak: Acid Drinkers, Proletaryat, Flap Jack. W roku 1995 zespół nagrał teledysk dla programu TVP1 do utworu „Pieniądze”, ze wspomnianej wcześniej płyty, który był na liście przebojów „Muzycznej Jedynki” oraz często był emitowany w telewizjach: TVP2, POLONIA, TVP3 KRAKÓW. W okresie 1992-1995 zespół wystąpił na kilkudziesięciu koncertach między innymi: kolejne edycje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Juwenalia - Kraków, Warszawa, Łódź; różnorodne festiwale, kluby i puby muzyczne, brał również udział w programach realizowanych przez telewizję: TVP1-ROCK NOC, POLSAT, TVP3 KRAKÓW. W połowie roku 1995 zespół zawiesił działalność. Więcej o grupie na ich stronie http://www.myspace.com/yavay


Beautiful, Young and Gifted (1994)KLIK


P.S
Aproxy był tak uprzejmy i podzielił się tym materiałem. Dzięki.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wreszcie pełny materiał :) dzięks

Anonimowy pisze...

tylko linka brak :D a już się ucieszyłem :D

agaK pisze...

Może pomóc w zbieraniu materiału, bo pan piotrK zapracowany ostatnio...
połechtał nas tylko i pozostawił na pastwę YouTube

Piotr K. pisze...

Połechtał....
:-)

agaK pisze...

rewelacja :)

kolszak pisze...

Jestem zszokowany, ze ktos jeszcze pamieta... Sie gralo i spiewalo w Yavayach - Olszak z okladki to ja - i lezka sie w oku kreci. Dzieki i milego sluchania!

Piotr K. pisze...

Skorzystam z okazji i zapytam. Czy oprócz tej kasety nagraliście coś jeszcze ?

kolszak pisze...

Nagralismy jeszcze demo w 95 z kilkunastoma piosenkami, ale jakos sie nie poszczescilo... :-(

Piotr K. pisze...

Szkoda że się nie poszczęsiło. Jeśli nie ma planów wydania tego materiału to może by go tak puścić w sieć niech się chociaż paru ludzi nim nacieszy. Przecież było nie było to dla nich ngrywaliście.Z przyjemnością zamieszczę to demo na blogu.