niedziela, 29 lipca 2007

Open Fire

Zespół OPEN FIRE powstał w roku 1985. W marcu '87 OPEN FIRE nagrało demo w Izabelin Studio. Niedługo po tym zespół występował w drugim dniu imprezy Metalmania'87 (5 utworów ("Twardy jak skala", "Metal Top 20", "Open Fire", "Widmowy wladca", "Lwy Ognia") wydano na jednej z trzech płyt METALMANIA'87.) W roku 1989 numer "Rzym 64r p.n.e." został wydany na płycie METALMANIA'89. Zespół Open Fire był gospodarzem m.in. koncertu, na którym miał miejsce sceniczny debiut Acid Drinkers. Mowa o imprezie zatytułowanej "Metal Madness", która miała miejsce 26 sierpnia na Wyspie Słodowej we Wrocławiu, a brała w niej udział cala ówczesna śmietanka polskiego metalu z Turbo i Wiczym Pająkiem na czele. Te dwa zespoły zagrały jednak po jednym utworze mniej, aby na scenie mogl pojawic sie nowy zespol - Acid Drinkers.
A tak pisze o sobie zespół Open Fire w '87 roku:
"Grupa OPEN FIRE powstała w listopadzie 1985 roku we Wrocławiu. Pięciu opętanych przez ogień mużyków, z których każdy miał za sobą działalność w rożnych formacjach metalowych, postanowiło trochę zamieszać na naszym rynku muzycznym. W czerwcu'86 zespól zrealizował swoja pierwsza kasetę demo zatytułowaną po prostu "OPEN FIRE", z której trzy utwory trafiły wkrótce na listę METAL TOP 20. W tym samym miesiącu grupa dala we wrocławskim WDK-u swój pierwszy prawdziwy koncert, występując obok Kat-a. W grudniu'86 zespół wziął udział w eliminacjach do METALMANII'87 i został zakwalifikowany do występu w drugim dniu imprezy. W styczniu'87 nastąpiły zmiany personalne w kapeli: nowymi nabytkami zostali dwaj członkowie świdnickiego tria UKŁAD N - Janusz Kowalczyk i Wojciech Zabiłowicz. W tym samym czasie słuchacze heavymetalowej "Muzyki Młodych"(pr. II PR) umieścili OPEN FIRE na piątym miejscu w ankiecie na najlepsza nową grupę 1986 r. (jedyna polska formacja w dwudziestce) a czytelnicy wydawanego przez fan club "Diabolic Force" fanzinu - na drugim (lepsza okazała się jedynie zachodnioniemiecka formacja Angel Dust). W marcu'87 OPEN FIRE wszedl ponownie do studia aby nagrać druga kasetę demo - "LWY OGNIA", z której tytułowa kompozycja stała się najpopularniejszym - jak narazie - utworem z repertuaru zespołu. W kwietniu zaprezentowali się w katowickim "Spodku" podczas METALMANII'87, obok krajowej czołówki oraz zespołów Helloween, Running Wild i Overkill. Żywiołowy show, poparty sporymi juz umiejętnościami muzyków sprawił, ze dla wielu obeserwatorów OPEN FIRE był największą polska rewelacja naszego największego święta metalowców. We wrześniu grupa nagrała materiał na debiutancki album, który zostanie wydany przez Klub Płytowy "Razem" na początku przyszłego roku. O ile w początkowym okresie działalności zespół znajdował się pod wyraźnym wpływem grupy Helloween, to ich najnowsze kompozycje bliższe są dokonaniom takich wykonawców jak Flotsam and Jetsam czy Overkill" Skład grupy: wokal: Mariusz Sobiela gitary: Maciej Różycki, Janusz Kowalczyk bas: Krzysztof Majdziak perkusja: Wojciech Zabiłowicz


"LWY OGNIA" (1988)


1.Dzień Tysiąca Słońc
2.Instrumentalny
3.Czas Apokalipsy
4.Okrutny i Zły
5.Twardy Jak Skała
6.Metal Top 20
7.Ogień i Stal
8.Lwy Ognia
9.On
10.Bonus (prezentacja zespołu we włoskim radiu)
plus 6 utworow demo

http://rapidshare.com/files/78954520/Open_Fire.rar.html

7 komentarzy:

Metalstorm pisze...

Dziękuje bardzo bardzo na Demo z 85 a 87, to nie małem!;)
świetny zespol!
Pozdrowenia z Chorwaciji!

Anonimowy pisze...

Witaj! Czy mógłbyś udostępnić mi ten plik?Bardzo mi zależy na tym materiale.Z góry dziękuję!

Piotr K. pisze...

Link odnowiony.

Anonimowy pisze...

Witaj!Dziękuję bardzo za odnowienie linka na moją prośbę.Ostatnio na Naszej Klasie -forum Heavy Metal syn Sobieli (voc.Open Fire)napisał że jego ojciec myśli o reaktywacji O.F.i o wydaniu nareszcie "Lwy Ognia" mam nadzieję że na vinylu też się ukaże.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
Irek-Szczecin

Anonimowy pisze...

Lwy Ognia to bez wątpienia jeden z najbardziej kultowych materiałów w historii polskiej muzyki metalowej!! Zbroje, łańcuchy i miecz!! Pozdrawiam - Karol (r.i.p. Horna zine)

Sebastian pisze...

http://www.dorosledzieci.republika.pl/lwyognia.jpg
Rok nagrania: 1988
http://z.about.com/d/heavymetal/1/0/7/8/-/-/athunderpussy-open.jpg
Rok nagrania: 2007

Anonimowy pisze...

Kurcze, byłem w fan clubie Open Fire, miałem ich demówki, naklejki i takie tam pierdoły i wreszcie mogę posłuchać tej płyty, dzięki!
Zbyszek, Poznań