środa, 21 stycznia 2009

Darmozjady

Płyta obiecana kilku osobom ,już dość dawno temu. Wkońcu jest, ale nic nie napisze, bo nie mam o niej żadnego zdania. Po prostu rock'n'rollowy wypełniacz tła. Więcej tu żartu i pastiszu niż poważnego podejścia do sprawy. Kurde miałem się nie wypowiadać !
Oto co o niej pisze wikipedia:

"Darmozjady - polski zespół muzyczny (1989-1990 ?), utworzony przez Darka Duszę
po rozpadzie grup, w których grał wcześniej. W skład tego tria, oprócz Duszy jako lidera (gitary, śpiew i perkusja), wchodzili jeszcze: Lucjan Gryszka, ex-Absurd (gitara basowa i perkusja) oraz Adam Lomania (instrumenty klawiszowe i samochód - jak napisali na okładce swojej płyty). Czas zawiązywania zespołu to szczyt popularności cold wave, a "Darmozjady" były próbą odreagowania tego zjawiska.
Po rozpadzie grupy Lomania i Gryszka znaleźli się w "Cree" Sebastiana Riedla.
Muzyka (pisana wspólnie z Gryszką) i - delikatnie mówiąc - niezbyt mądre (wedle oceny samego ich autora) teksty, które znalazły się na płycie zatytułowanej "Darmozjady", powstały w ciągu trzech dni. Dodatkową "atrakcją" płyty był śpiew Darka Duszy, który - pierwszy i ostatni raz - był wokalistą zespołu (jak sam niejednokrotnie stwierdzał w wywiadach, nie ma zbyt wysokiego mniemania o swoich możliwościach wokalnych)."


Darmozjady (1990)


http://www.megaupload.com/?d=D7N3T1IX
4 komentarze:

mietek pisze...

pamiętam, że tę płytę w 93 albo 94 roku można było sobie wziąć za darmo z księgarni obok mnie. nawet wtedy jej nie chciałem.

peiter pisze...

Usłyszałem to to w 90r, po prostu wybryk towarzyski. Nie broniło się to wtedy, nie obroniło i dzisiaj, Wolę Szejkina Dudiego i The Dudys

Anonimowy pisze...

On on tam śpiewa to trzeba posłuchać, miazga.

manyhuana pisze...

Dzięki Piotrze za tę płytkę.
Dariusza Duszę garściami można jeść.