sobota, 8 września 2007

Wszystko można otoczyć mgłą

W 1998 firma Pop Noise wydała wspomnieniową płytę "Zaśpiewajmy poległym żołnierzom" z nagraniami zarejestrowanymi w toruńskich klubach: Morskim (1982), Odnowie (1983) oraz fragmentami koncertu z 1985.

Zaśpiewajmy poległym żołnierzom (1998)http://sharebee.com/c5d9f5cc

W 1998 zespół reaktywował się w swoim najsłynniejszym składzie, z Piotrem Warszewskim na gitarze basowej w miejsce Kapłunowa, który zmarł w 1990 roku. W 2001 Rejestracja wydała płytę Live z najbardziej znanymi utworami, nagranymi w 2000 w trakcie wspólnego koncertu z U.K. Subs. Menadżerem grupy jest obecnie dawny basista zespołu Abaddon - Lutek.Live (2000)

http://rapidshare.com/files/38717226/Rejestracja_-live-Torun_-_Od_Nowa_-_15_01_2000.rar

Hasło: aaa_82

21 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Linki są podane odwrotnie, bo pod skanem okładki kasety jest link do koncertu z Od Nowy, a pod skanem okładki płyty jest link do "Zaśpiewajmy Poległym Żołnierzom".

Piotr K. pisze...

Dzięki ,już poprawiłem . A tak przy okazji ,przynajmniej wiem że ktoś to czyta ,bo komentarzy jak na lekarstwo.

robert poland pisze...

Polacy w ogóle mało kiedy się udzielają - np. u mnie większość komentarzy jest w języku angielskim, a często przecież ,,zagraniczniacy" nie wiedzą, co tam na swoim blogu wypisuję...

ROb

kazphator pisze...

Taki naród to już jest...
Dzięki Piotrze za starego polskiego punka (powiedzmy że punka). Niektórych rzeczy nie znałem i gdyby nie ty, pewnie nigdy bym nie poznał.
P.S. Z niecierpliwością czekam na RSC ale muszę dodać , że w sumie to jestem cierpliwy :)

Threepio pisze...

Będzie RSC ? ,zaraz zacznę więc marzyć o pojawieniu się posta z materiałem wydanym tylko na kasecie bodajże w 1983 czy 1984 roku. Na razie czas posłuchać kilku polskich singli -dzięki!!! i prawie nieznanych mi /muzycznie/rodaków z grupy Rejestracja....
Pozdrawiam.

Gaweł pisze...

Dzięki za Rejestrację.
Piotrze, a może coś Celi nr 3 się znajdzie?
Pozdrowienia z Torunia.

Anonimowy pisze...

A jest możliwość załączenia pierwszej płyty Bielizny 'Teniec Lekkich Goryli'? W reedycji na CD ja pochlastali i wywalili conajmniej 2 kawałki jak pamietam...?

Anonimowy pisze...

Cześć Piotrze !
Grupą Rejestracja to mnie dopiero zaskoczyłeś, znałem raptem gdzieś 2 kawałki - i choć nie do końca gustuję w takich klimatach ( chociaż np. KSU uwielbiam ) to muszę przyznać, że dopiero dzięki Tobie zaczynam gruntowną edukację muzyczną. Wielki pokłon. Serio.
Zaś, co do muzyki - to jedno co mi się rzuca od pierwszego słuchania to niewiarygodna wręcz energia, poza tym sporo autentycznego łojenia i to zapisuję chłopakom na plus.
Pozdr.
Tomasz

Anonimowy pisze...

Baaardzo dziękuję za Omen.
Krótko - REWELACJA !
Zupełnie ich nie pamiętam ( albo pamięć już nie ta ). Odtwarzam na okrąglo...
Tomasz

Piotr K. pisze...

Gaweł ,jeżeli się coś znajdzie to napewno nie prędko.

Piotr K. pisze...

Wczesna Apteka będzie kiedyś napewno a to z takiego powodu,że kawałek "Bojówki Terrorystyczne" jest jednym z moich ulubionych.

Piotr K. pisze...

Tomasz miło mi że mogłem cię czymś zaskoczyć.A tak przy okazji, to wydaje mi się że kilka grup wywodzących się z punk-rocka przy odrobinie zainteresowania ze strony fonografii, mogło nieźle zamieszać na scenie muzycznej(przynajmniej miały taki potencjał).Niestety szansa nie została wykorzystana i pozostały nam tylko taśmy demo i zapisy koncertów, a szkoda.Jak mówią Czesi: to se nevrati.

Gaweł pisze...

Piotrze, chyba lekka pomyłka, "Terrorystyczne bojówki" to Bielizna nie Apteka.
W kwestii Celi nr 3:
Mam CD "Jedynka"
Wiem jednak, że wyszło kilka kaset ze starymi nagraniami. Może da się zorganizować?

Piotr K. pisze...

Mea culpa.No jasne że Bielizna, tak to jest gdy się nie sypia po nocach tylko próbuje coś napisać .Apteka i Bielizna -napewno coś o tych grupach będzie. A więc nie jest tak źle jak myślałem jednak ktoś to czyta.Wracając do tematu,jakiś rok temu dostałem od znajomego ok.2Gb mp3 tylko polską muzyką punkową(dema ,koncerty itp).Część wypiepszyłem bo jakość była fatalna ,części nawet nie przesłuchałem bo nie było kiedy ale w tym co zostało są cztery płyty Celi nr3.Jedynka,Live ,Kwiaty i Miasto,nie wiem czy to są poprawne tytuły płyt bo poprostu nie znam na tyle tej grupy a nie chce mi się grzebać w necie by sprawdzić.Jeśli chcesz mogę Ci to jakoś udostępnić ale nie w formie postu.

Gaweł pisze...

Piotrze, z przyjemności. Live i Kwiaty to pewnie z kaset, bo wiem, że takie wyszły.
Ze swej strony polecam Aptekę (wszystko na CD).

A-ha, kiedyś Kodym popełnił coś pod nazwą The Noje DaDa - Kodym i reszta żuli.

Nawet wyszedł przed laty jakiś mały nakład na CD, ja miałem tylko kasetę.
Wiem od kodyma, że obecnie jest kłopot ze wznowieniem tego.
Może ktoś pomoże?

Piotr K. pisze...

Mam tę kasetę.

Gaweł pisze...

Piotrze wysłałem Ci maila, mam nadzieję, że dostałeś.

Anonimowy pisze...

Trzy płytki Celi#3.
http://rapidshare.com/files/55882735/Cela_nr3.rar.html

Gaweł pisze...

Dzięki.
Sprawdź pocztę, Piotrze.

Anonimowy pisze...

chciałabym bardzo podziękować za udostępnienie do twórczości Rejestracji. Wydawało mi się cudem znalezieniegdziekolwiek ich muzyki,a jednak. Dziękuje bardzo.

Anonimowy pisze...

Rejestracja to chyba najbardziej niedoceniany zespół punkowy w RP! Kawałek "Wariat" jest dla polskiego punka klasykiem granym jako obowiązkowa pozycja przez wiele początkujących punkowych bandów - jak dla fanów twórczości ogniskowo-wódczano-imprezowej "Dom wschodzącego słońca". A przy okazji - skąd u Was taki schemat, że punk to coś niższego, od czego "prawdziwy artysta" przechodzi (czy nawet powinien przechodzić) do ambitniejszych dokonań? Poznałem ludzi grających od lat `80 w uznanych kapelach punkowych (m.in. WC, Fort BS, Karcer) i dla nich (fajni, nie zmanierowani ludzie!) jest to sposób na życie i dobrowolny wybór tego gatunku, a nie nieumiejętność zagrania rocka symfonicznego czy ogólne życiowe nieudacznictwo (he,he)! Zresztą co ja Wam tu będę - sam od ponad 20 lat "walczę" w kapeli punkowej, bo...kocham ten sport!