niedziela, 21 października 2007

ZiemekSolowy projekt Ziemka Kosmowskiego wydany tylko na winylu w 1989 roku przez Polskie Nagrania a udostępniony dzięki uprzejmości jednego z odwiedzających blog (wielkie dzięki Sylwian). Zawiera dziesięć , powiedział bym uporządkowanych, poprawnych kompozycji w których można się doszukać police'owskich brzmień ale równocześnie mocno zakorzenionych w rythm'n'bluesie. Nie ma na tej płycie miejsca na rockowy chaos czy psychodeliczne improwizacje . Wszystko jest dokładnie wyliczone ,nie ma niepotrzebnych dźwięków, jest za to prosta melodia z mocno wyeksponowanym akompaniamentem gitary.Wczoraj słuchałem tej płyty pierwszy raz od chyba 17 lat i muszę przyznać że dobrze się tego słucha .Właściwie nie była ona w momencie wydania wielkim hitem a powiedziałbym że raczej przeszła niezauważona . Mimo to czas obszedł się z nią łagodnie i z latami nic nie straciła. Mnie (to moje osobiste odczucie i możecie się z tym niezgodzić) trochę kojarzy się ona klimatem z pierwszym solowym albumem Gilmoura . Napewno to porównanie na wzrost ale takie są moje skojarzenia(pewnie za dużo słucham Gilmoura).Posłuchajcie i oceńcie sami.


Ziemek (1989)
1. Do You Love The Rain
2. All The Time
3. Still Less The Morning Nights
4. Early In The Morning
5. French Lesson
6. Come To Me
7. Mother`s Smile
8. You Are The Woman Now
9. The Desert
10. Roll And Rock

Ziemek Kosmowski - voc, guitar
Sławek Krawczyk - bass guitar, voc
Andrzej Rusinek - dr, voc

and:
Cathal Mc Cabe - twelve string accoustic guit, voice
Andrzej Stańczak - guit


2 komentarze:

chalka1 pisze...

Witam. Jest to płyta, której bardzo dobrze mi sie słuchało, przy której się odprężałem. Mam ją nadal na winylu. Serdeczne dzięki za jej przypomnienie.

chalka1 pisze...

Witam. Jest to płyta, której bardzo dobrze mi sie słuchało, przy której się odprężałem. Mam ją nadal na winylu. Serdeczne dzięki za jej przypomnienie.